У магістерській роботі студента кафедри економічної географії факультету наук про землю Силезьського університету Марчіна Рехловіча серед мешканців Львова проводилось дослідження щодо функціонування і перспектив громадського транспорту. Було опитано 152 жителів міста віком від 15 до 44 років. Про це ZAXID.NET повідомили у прес-службі Львівської міськради.
За даними дослідження, електротранспортом користується лише 15,1%, більшість пасажирів (69,7%) надає перевагу автобусам. Однак 67,8% львів’ян висловилося за відкриття нових трамвайних і тролейбусних маршрутів і 62,5% - за зміну інтервалу руху електротранспорту. Пасажири висловили невдоволення технічним станом зупинок - близько 70 %. При цьому, понад 80% з числа опитаних влаштовує їх доступність.
Понад 44% опитаних людей визнали, що технічний стан трамваїв і тролейбусів за останні два роки поліпшився, а 41,4% стверджують, що міська влада повинна інвестувати в електротранспорт. Також 11,2% респондентів наполягали на розвитку швидкісного трамвая і 0,7% - на розвитку тролейбуса. За фінансові вливання в автотранспорт висловилося 13,2% опитаних львів’ян.
"Звичайно, що таке опитування не може бути репрезентативним, - говорить начальник відділу зв’язків з громадськістю і пресою "Львівелектротрансу" Ольга Бачинська, - оскільки воно проводилося через Інтернет і не охопило всі категорій населення. Однак в ньому взяли участь ті представники громади, які можуть бути нашими пасажирами. І хоча більшість з них нині користується маршрутними таксі, все ж вони висловилися за те, щоб міська влада інвестувала в розвиток електротранспорту".
Як повідомив Марчін Рехловіч, таке дослідження передує його майбутній книзі про історію львівського трамвая.