Мешканці прилеглих до скверу Св. Юра вулиць підпишуть угоду із владою Львова

17:19, 25 листопада 2015

Активісти та міська влада Львова шукають компроміс, щоб завершити роботи довкола скверу Святого Юра. Поблизу корпусу «Львівської Політехніки» хочуть прокласти дорогу для тролейбусів. Для цього потрібно зрізати майже десяток дерев. Щоб ніхто не блокував роботу, сторони підпишуть угоду, в якій пропишуть свої зобов’язання.

Головний архітектор міста та керівник «Львівавтодору» розповіли, де має пролягати дорога, аби відновити рух тролейбусів. Її хочуть прокласти біля корпусу Політехніки. Проїжджу частину обіцяють звузити до семи з половиною метрів замість шістнадцяти.

Аби простелити дорожнє полотно, потрібно зрізати ще дев’ять дерев. Мешканці не хочуть, відтак пропонують пустити тролейбуси за старим маршрутом – біля самого пам’ятника митрополитові Шептицькому. Але такого вже не буде, пояснює головний архітектор міста Юліан Чаплінський.

«Між площею Юра і вулицею Устияновича є збільшений кут нахилу, що є не поправимо ані для тролейбуса, ані для машин – це перша причина. Другий момент – якщо ми цей ухил захочемо вирівняти, з’являться підпірні стінки», – пояснив Юліан Чаплінський.

І над пам’ятником доведеться тягнути дроти, а це зіпсує його зовнішній вигляд. Мешканці, які прийшли з інших районів, вважають, що захисники дерев не думають про інших львів’ян. Раніше тут їздили чотири маршрути тролейбусів – зараз їх немає вже сім місяців.

«Як будуть добиратися студенти з Політехніки, з університету, працівники центру на Наукову, на Любінську, на Виговського – їм байдуже, їм головне, щоб дерева не рухали», – обурюється мешканець вул. Любінської Юрій Раневич.

За задумом, нова дорога передбачена лише для електротранспорту. Фірма «Онур» готова розпочати ремонт хоч завтра.

«Цей комплекс робіт не є складний для компанії «Онур». Вони це можуть дуже швидко виконати, бо вони виконали роботи на вул. Устияновича і Листопадового Чину. Я думаю, що до двох тижнів ми б могли це все повністю виконати», – розповідає дирекор ЛКП «Львівавтодор» Олег Береза.

Міська влада та громадськість домовились підписати угоду. У ній сторони пропишуть свої зобов’язання.

«Потрібно повернути сквер в перелік скверів і затвердити його межі. Також ми хочемо прописати там процедуру відновлення цього скверу», – зазначила представниця ініціативи «Врятуй сквер св. Юра» Ірина Янів.

«Ми зобов’язуємось виписати і опублікувати ці вимоги громадськості, що ми не зупинимося по скверу, по реставрації, ревіталізації, зобов’язання по майданчику дитячому», – додав головний архітектор міста Юліан Чаплінський.

Текст угоди має бути готовий до кінця тижня.