Компанія «Галнафтогаз» веде переговори з мешканцями і владою Славської ОТГ щодо купівлі землі. Йдеться про 150 гектарів, на яких підприємство хоче звести великий гірськолижний курорт. Місцеві мешканці довго чекали на інвестора, мовляв, це приверне увагу туристів до далекого села й створить там нові робочі місця. Втім, продавати землю для майбутнього комплексу не поспішають.
Компанія «Галнафтогаз», власниця мережі автозаправних комплексів ОККО, має намір почати будівництво туристичного комплексу вже наступного року. Він має працювати на горі Високий Верх та вздовж хребта. Загалом це 150 гектарів землі. Частина цієї землі ‒ у власності місцевих мешканців, частина вільна. Її інвестору запропонували взяти в оренду.
«Ми пропонуємо йому оренду. Але там не виходить поки що оренда, це конкретно ще не вирішено. Вони зараз усі питання вирішують з людьми, і звичайно, з депутатами й головою селищної ради, але ми їм говоримо, щоб вони говорили з людьми й усе вирішували тільки з людьми», ‒ каже місцевий депутат Микола Хрипта.
На останній сесії депутати ОТГ мали б надати дозвіл на розроблення детального плану території. Але питання відклали.
«За ініціативою депутатів Верхньої Рожанки, рішення було прийняте таке, щоб отримати від людей письмову згоду того, що має відбутися курорт. Щоб підстрахувати себе. Тому що є побоювання, що люди не погодяться», ‒ каже голова Славської ОТГ Володимир Бега.
Що ж до приватних ділянок ‒ місцеві на продаж погоджуються неохоче. Ось пані Марія, наприклад, проти лижників нічого не має, та поле б не продала.
«Курорт мені заважати не буде, нехай катаються. Але поля я не продам!», ‒ каже пані Марія.
Яку ціну запропонував інвестор ‒ місцеві не зізнаються. Однак кажуть, вона їх не задовільняє.
«Люди починають жалітися, що дуже мало пропонують за земельні ділянки, які хочуть використовувати для підйомників. Є ще якісь будинки під знесення попадають, що мало просто пропонують. І між тим люди бояться, щоб не втратити інвестора», ‒ каже місцевий мешканець Василь Канинець.
У самій компанії своїх переговорів із громадою не коментують.
«Питання дещо завчасні. Проект на етапі вивчення можливостей, інвестиційних сценаріїв тощо. Пропоную повернутися до проекту та ваших питань, коли він стартує», ‒ відповіла на наш запит речниця компанії Ярослава Полякова.
Втім, Славська ОТГ вже другий рік отримує податки від зареєстрованої тут компанії «ОККО рітейл». Тож втратити інвестора, що може запропонувати й робочі місця, насправді не хочуть.