Три дитячі садочки на цілий житловий масив. Мешканці мікрорайону Новий Львів скаржаться, що не мають куди прилаштувати дошкільнят. Натомість, на вул. Панаса Мирного руйнується приміщення, де колись працювала дитяча установа.
Район росте мов на дріжджах, відповідно молодих сімей із дітьми все більше. А от ситуація із садками – невтішна, – скаржаться мешканці Нового Львова.
«Ситуація – катастрофічна, ну, направду. Десять тисяч мешканців – три садочки», – жаліється мешканка Нового Львова, Жанна Хусточка. Свою дитину вона кілька років намагалася влаштувати в державний садок. Але час підтискав, тому знайшла приватний заклад.
«От вчора був перший день, коли вона пішла в приватний садочок. Тому що в державних місць немає. Нуль. Мінус, – каже Жанна. – Я розумію, що є ще проблема з корупцією, але і кількість садків теж. Як завідувач реально може взяти 500 дітей, якщо місць 150».
Раніше в мікрорайоні працювало вісім садків, але в дев'яностих через спад народжуваності частину закрили. Та демографічна ситуація змінилась, а створювати нові місця для малюків – немає можливості.
«Десь приблизно від 15 до 20% дітей не змогли потрапити до дошкільних навчальних закладів, власне, у цьому мікрорайоні», – розповіла начальниця міського управління освіти, Зоряна Довганик.
Міська рада навіть намагалася повернути в комунальну власність приміщення старого садка на Панаса Мирного та відкрити там нові групи. Адже альтернативи у цьому районі немає. Відродити у цих стінах заклад для дошкільнят вимагають і мешканці сусідніх вулиць. Адже, приватний садок не кожному по кишені.
Та не все так просто. Ще в 90-х приміщення передали міжшкільному навчально-виробничому комбінату. Його директор продав будівлю. Далі – власники змінювалися кілька разів. І тепер приміщення належить ТзОВ «Росанбуд».
Із ними журналістам ZAXID.NET Новин зв'язатися не вдалось. А от в міськраді кажуть: цим свого часу навіть займалася прокуратура, проте кримінальну справу закрили. А всі можливі суди місто програло.
«Судилися ми аж до Верховного суду України і він підтвердив те, що «Росан – Інвест» є належним набувачем», – пояснила заступниця начальника управління правової роботи ЛМР Ірина Вовк.
Тож сподіватися залишається лише на громаду Нового Львова. Мешканці нещодавно ініціювали громадське обговорення, де вирішили садочок відбудувати. Тепер кажуть, вимагатимуть аби в місті створили спеціальну комісію.
«Звичайно, потрібно з цим інвестором, власником, скажімо так, домовлятися і якимось чином виходити з цієї ситуації, яка склалася», – каже голова місцевого ЖБК Ярослав Ланцута.
Вирішення проблеми можливе. До прикладу, місто може викупити приміщення або запропонувати власнику альтернативу.