На вул. Личаківській після ремонту перенесли зупинку громадського транспорту і включили світлофори. Але це спричинило незручності для автомобілістів. Тепер мешканці району просять доробити кишеню для заїзду громадського транспорту. Це значно б розвантажило перехрестя із вул. Котика.
На вул. Личаківській врешті увімкнули світлофори. Наразі частину. Активістка Анастасія Карп’як одна із тих, хто відстоював, зокрема, і право пішоходів на безпечний перехід вулиці.
«5 місяців з середини серпня до середини січня вулиця Личаківська жила в очікуванні світлофора. Личаківська – магістральна вулиця, якою проїздять тисячі автомобілів. Тут живуть люди і мають потребу переходи ти дорогу», – каже місцева мешканка Анастасія Карп’як.
Саме після того, як увімкнули довгоочікувані світлофори, вилізла інша проблема, але вже для автомобілістів. А все тому, що зупинка громадського транспорту не має виділеної кишені і автобуси стають просто на смузі руху. Єдиній, якою дозволений рух до центру. Тож інші водії порушують правила об'їжджаючи автобуси смугою, з якої дозволено рух тільки ліворуч. Або ж стоять за громадським транспортом на зелене світло світлофора, створюючи тисняву.
«Автобусу для того, щоб здійснити посадку і висадку пасажирів треба 20 секунд. Фаза світлофора зеленого світла це 50 сек. Тобто майже половина фази втрачається за рахунок того, що автобус висаджує пасажирів на зупинці. Відтак ми отримуємо ситуацію, що одночасно стоїть по 3 автобуси. І вони блокують цілий цикл світлофора», – підрахувала львів’янка Анастасія Карп’як.
Вихід із ситуації – облаштування кишені для заїзду транспорту. Тим більше, що місця вистачає. В «Львівавтодорі» ж кажуть, під час великого ремонту вул. Личаківської проектанти перенесли зупинку за перехрестя і відхилили ідею облаштувати заїзд для автобусів. Адже тут проходять інженерні мережі. Та Ігор Могила визнає, що це створює певні незручності для водіїв.
«Ми з мешканцями проговорювали цей варіанти, що після запуску світлофора ми будемо аналізувати як працюватиме вулиця, як відбуватиметься дорожній рух. Можливо, відрегулюється режим світлофора і тоді буде прийнято кінцеве рішення щодо того, буде чи не буде кишеня», – розповів у коментарі керівник відділу організації дорожнього руху ЛКП «Львівавтодор» Ігор Могила.
Також він зазначив, що в проекті кишені не було. А вносити зміни можна тільки після завершення гарантійного терміну. А це 2 роки після відкриття вул. Личаківської.