Мешканці будинку на вул. Симоненка, 7 звинувачують приватного підприємця Ростислава Говзана, який відкриває на першому поверсі заклад харчування, у незаконному будівництві та переплануванні будинку.
Мешканці стверджують, що ремонтні роботи призводять до руйнування будинку – у їхніх квартирах почали з’являтись тріщини.
«Після початку ремонтних робіт у нас почали з'являтись тріщини на стінах. Вони врізались в нашу каналізацію, хоча не мали на це права. Також через ремонт зносять несучі стіни, а відтак будинок може почати просідати та обвалюватись», - пояснила ZAXID.NET мешканка будинку на вул. Симоненка, 7 Ольга Ясницька.
Вона розповіла, що раніше на першому поверсі була розташована аптека. Мешканці не мали нічого проти, оскільки це не створювало для них незручностей. Тепер же мешканці обурюються, що власник без їх дозволу переплановує приміщення під заклад харчування.
Натомість підприємець Ростислав Говзан заявляє, що скарги жителів безпідставні, а він не робить нічого протизаконного. За його словами, приміщення він купив вже нежитлове, а радитись із мешканцями щодо перепрофілювання власного бізнесу не повинен.
«У нас є вся дозвільна документація на будівництво та експертне заключення про перепланування. Нічого протизаконного ми не робимо. Будинку понад 50 років, тому тріщини, про які вони говорять, функціональні», - сказав підприємець.
Ростислав Говзан також додав, що якщо мешканці не згодні із будівництвом закладу харчування, то він готовий піти з ними на компроміс. Однак спілкуватись бажає із головою Житлово-будівельного кооперативу, а не із натовпом.
Начальник управління житлового господарства департаменту житлового господарства та інфраструктури Львівської міської ради Юрій Голець пояснив, що жодних претензій до підприємця міська рада не має.
«Власник оформив всі документи належним чином. Підприємець звернувся в департамент містобудування та отримав містобудівні умови та обмеження щодо облаштування закладу громадського харчування. Виявилось, що мешканці проти відкриття закладу харчування. Однак ми у переліку документів не вимагаємо згоди мешканців», - розповів він.
Юрій Голець зауважив, що мешканці не мають голови ЖБК - людини, котра б представляла їх інтереси та приймала б рішення щодо будинку. Тож чиновник порадив мешканцям спочатку обрати голову ЖБК, а потім вирішувати всі суперечки із підприємцем через суд.