Міністр з питань аграрної політики Юрій Мельник заявляє про відсутність будь-яких підстав для росту ціни на цукор. На цьому він наголосив учора, 25 березня, під прес-конференції, - повідомили ZAXID.NET в Управлінні у зв'язках із засобами масової інформації Секретаріату Кабінету Міністрів України.
Юрій Мельник запевнив, що продовольчий ринок України насичений з точки зору пропозицій і має бездефіцитні баланси. "Тому сьогодні у нас немає ніяких підстав для підвищення ціни на цукор", - додав міністр.
За його словами, минулого року в Україні було вироблено близько 1 млн 900 тис. тонн цукру, залишки цукру за попередні роки становлять 1 млн тонн, при тому що за рік в Україні споживається до 2 млн тонн. Юрій Мельник прогнозує, що з урахуванням виробництва і попередніх залишків, перехідні залишки цукру на кінець маркетингового року становитимуть приблизно 900 тис. тонн. Окрім того, за словами Юрія Мельника, компанії-виробники мають цукор в достатній кількості для того, щоб за прямими договорами з торгівельними мережами забезпечити потреби, які виникають у будь-якому регіоні.
Міністр також повідомив, що Мінагрополітики має намір запропонувати цукор з Аграрного фонду для задоволення потреб тих регіонів, де сьогодні відзначається найвище збільшення ціни. Він впевнений, що напередодні кампанії з посіву цукрового буряку ажіотажний попит на цукор не вигідний нікому. "Ми маємо таку збалансовану позицію щодо посіву цукрових буряків у сезоні 2008-2009 для того, щоб і в наступному році мати достатню пропозицію на ринку цукру", - заявив міністр з питань аграрної політики.
"Підвищення цін на цукор зумовлене не його дефіцитом, а тим, що весь цукор сконцентрований в певних руках. Ми не є гравцем на цьому ринку, і запасів цукру на львівських заводах - мізер", - так 17 березня під час брифінгу прокоментував заяву найбільших українських цукровиробників про те, що в найближчі місяць-півтора оптові ціни на цукор зростуть на 30-40%, заступник голови Львівської ОДА Іван Стефанишин.
Він також додав, що зарегульованість буряко-цукрової галузі може призвести до зменшення площ та очікуваного виробництва цукру. Зокрема, за експертними оцінками, в Україні може бути недосіяно близько 100 тис. га, в результаті чого виробництво цукру складатиме 1,5-1,6 млн тонн при потребі у 2-2,2 млн тонн.
"У такому випадку, якщо буде ратифіковано угоду із СОТ, частина цурку буде завезена з-за кордону зі ставкою імпортного мита 2%, а решта постачатиметься при ставці 50%", - зазначив він.