Львівська обласна рада спільно з Львівською облдержадміністрацією готуються до проведення громадських слухань з приводу проведення земельної реформи в Україні. Попередньо, на 9 березня заплановане слухання у Львівській обласній раді, де голови профільних депутатських комісій, начальники профільних управлінь Львівської облдержадміністрації, депутати райрад-члени Асоціації «Ради Львівщини» випрацюють ставлення до законопроектів «Про ринок земель» та «Про державний земельний кадастр», які перебувають у парламенті.
Про це 28 лютого повідомив кореспондент ZAXID.NET .
Як повідомив голова Львівської обласної ради Олег Панькевич, має бути напрацьована позиція з конкретними пропозиціями щодо вдосконалення законопроекту. Для цього влада має намір звернутися за експертною оцінкою до науковців Львівщини. Лише після цього планується проводити обговорення основних проблем землекористування, ризиків, пов’язаних з відміною мораторію на продаж земель сільськогосподарського призначення, на рівні районів, із залученням сільських, селищних голів, землевласників, землекористувачів.
Попри це, під час наради 28 лютого уже було окреслено мету обговорення. Так заступник начальника Головного управління Держкомзему у Львівській області Ігор Падляк зазначив: «Моя думка, якщо ці два законопроекти будуть прийняті, можна знімати мораторій. Важливо знати, що дозвіл продавати землю отримають громадяни. Торгувати землею поки що не зможуть юридичні особи чи іноземці». Він акцентував увагу на тому, що зі зміною законодавства ціна землі буде формуватися від експертної оцінки, а не від нормативної, як тепер. І.Падляк прокоментував ZAXID.NET : «Сьогодні, за нормативною грошовою оцінкою, середня вартість гектара ріллі на Львівщині становить 10 тис. 115 грн, а ринкова її ціна, принаймні, втричі вища, залежно від розташування ділянки».
Тим часом голова постійної комісії з питань бюджету соціально-економічного розвитку та комунальної власності Львівської обласної ради Ярослав Качмарик зазначив, що є велика потреба у підвищенні правової свідомості мешканців села з земельних питань, вони мають знати свої права, і бачити потенційні ризики, бути готовими на випадок новітніх МММ. За його словами, не можливість за проектом закону участі іноземних інвесторів у торгівлі землею сільськогосподарського призначення, може на ділі дати таку ситуацію, що резиденти скуповуватимуть у селян-власників землю за низькою ціною. Він провів паралель із ваучерною приватизацією, і додав: «Чим більше ми будемо говорити про продаж сільськогосподарських земель, тим менше буде охочих її продавати».