Мета закону про наклеп така ж, як і закону про червоний прапор, – Куликов

15:35, 26 вересня 2012

Експерт із засобів масової інформації, журналіст Андрій Куликов порівняв законопроект про наклеп із скандально відомим законом про червоний прапор.

«Для мене прикладом обмеженого в часі одноразового тиску на ЗМІ є історія із законопроектом депутата Журавського і те, що його вже відкликано. Це було зроблено, щоб ще раз настрашити журналістів і деяких власників ЗМІ просто перед вборами. І за методологією здійснення цей разовий тиск дуже схожий на те, що відбулося із законом про червоний прапор, який, цілком зрозуміло було, не пройде остаточно, але який треба було прийняти під певну дату, передати на підпис президенту – і він його не ухвалив», – сказав Андрій Куликов у Львові 26 вересня на круглому столі «Свобода слова в Україні», що відбувся в Українському католицькому університеті.

Попри те, зазначив журналіст, цей закон встиг викликати реакцію у суспільстві.

«Це було промацуванням суспільної реакції на те, що відбувається», – сказав Куликов і додав, що законопроект про наклеп є таким же «промацуванням реакції».

Як інформував ZAXID.NET, 18 вересня, Верховна Рада прийняла в першому читанні проект закону «Про внесення змін до Кримінального та Кримінального процесуального кодексів України щодо посилення відповідальності за посягання на честь, гідність та ділову репутацію особи», внесений народним депутатом від Партії регіонів Віталієм Журавським. Законопроект вводить покарання у вигляді 2-5 років в'язниці за наклеп. У першому читанні закон набрав 244 голоси, за нього проголосували регіонали і комуністи, позафракційні депутати і фракція Народної партії.

Нацрада телерадіомовлення висловилася проти криміналізації наклепу.

Однак ЗМІ пишуть про юридичну колізію: попри те, що регіонал Віталій Журавський має бажання відкликати свій законопроект, документ не може бути відкликаний, оскільки вже проголосований у першому читанні.