Україна потребує будівництва метро в Запоріжжі та Львові сказав голова комітету з питань транспорту та зв’язку Борис Колесніков. Водночас мер Львова Андрій Садовий вважає, що таке будівництво в місті потребує значних коштів і пов’язане з високими ризиками, тому - не на часі.
«Я вважаю, що нам обов’язково потрібно знайти ресурси, аж до позикових, і побудувати якісний метрополітен. Нехай навіть він буде наземний з частковим поглибленням, наприклад, в історичній частині Львова», – сказав «Вестям» Колесніков.
Водночас Андрій Садовий у коментарі журналістам сказав 12 червня, що Львів потребує швидкісних трамваїв: «У Львові потрібен швидкісний трамвай і це можна реалізовувати по ділянці на Сихів, з Червоної Калини по Вернадського чи, наприклад, від стадіону добудовувати дорогу і шляхопровід по Княгині Ольги. Тобто нам потрібна максимальна підтримка держави по електротранспорту. Щоб держава виділяла співфінансування на купівлю трамваїв. В метро, під землю, ми не підемо тому, що дослідження, які робилися раніше, показують, що це занадто дорого і можуть бути певні небезпеки. Бо технології, звичайно, є, але вони коштують надзвичайно дорого, тому це не на часі. А от розвиток трамваїв – це є важливо для міста і це суттєво може вирішити проблематику».
Сьогодні, 12 червня, на засідання Кабміну планувалось обговорити проект Державної цільової прогарами розвитку метрополітенів до 2020 року.
Нагадаємо, ще у вересні 2012 року Вадим Колесніков зазначав, що в контексті проведення в Україні зимової олімпіади 2020 року, якщо таку заявку буде погоджено, у Львові постане питання створення метрополітену. Адже саме Львів, за проектом, визначено столицею Олімпіади.
Загалом розмови про метро у Львові тривають ще з радянських часів. Після невдалої спроби в середині 80-х провести лінію підземного трамваю (через що ледь не зруйнувалися кілька історичних будівель) цю ідею відклали.
Наприкінці 90-х вирішили, що потрібно копати глибше і подалі від центру, і тоді старовинним будинкам нічого не загрожує. За одним із варіантів, який розробляли львівські архітектори в останні роки, це може бути лайт-версія з трьома лініями, які, перетинаючись, утворюють кільце навколо центру.
Водночас в інтерв’ю профільному виданню «Магістраль» за 2011 рік заступник начальника управління Львівської залізниці з будівництва Рудольф Павлик розповів, що, згідно з постановою Кабінету Міністрів, Львів увійшов до списку міст, перспективних для будівництва метро. Впровадження підземного транспорту передбачено і в концепції розвитку «столиці» Галичини. Цей документ передбачає, що львівське метро буде полегшеного типу, тобто частково електропоїзди проходитимуть по верху.
Проектанти пропонують прокладати метро трохи в обхід центру — на 300—400 м далі від русла річки Полтви. Проте не можна робити станції метро й надто далеко від центру, оскільки на метрополітен не буде попиту.