Міські ради Києва, Дніпра та Харкова у вівторок, 17 березня, прийняли рішення про призупинення роботи місцевих метрополітенів на час карантину, орієнтовно до 3 квітня.
Коли закривається метро в Києві
З 23:00 вівторка, 17 березня, метрополітен Києва припиняє перевезення пасажирів. Про це повідомив міський голова Києва Віталій Кличко у себе на сторінці у Facebook.
«Рішення урядової комісії з техногенно-екологічної безпеки і надзвичайних ситуацій, та постанови кабінету міністрів, Київ повинен закрити метрополітен. Так само, як Дніпро та Харків. Тому, сьогодні з 23-ої години київський метрополітен припиняє перевезення пасажирів. Попередньо до 3 квітня», – повідомив Кличко.
За словами мера столиці України, наземний пасажирський транспорт працює в штатному режимі, дублюючи лінії метро.
«Я закликаю киян піклуватися про своє здоров'я та безпеку і залишатися вдома. Ті ж, кому потрібно в цій ситуації їздити на роботу, мають берегти себе і оточуючих – користуватися засобами індивідуального захисту», – йдеться у повідомленні.
Коли закривається метро в Харкові
Крім того, метрополітен у Харкові припиняє працювати з 20:00 17 березня. Рішення ухвалили відповідно до наказу Департаменту інфраструктури Харківської міської ради. Попередньо також до 3 квітня.
Коли закривається метро в Дніпрі
Метрополітен Дніпра роботу припинить орієнтовно о 15:00 17 березня. Про це повідомили у прес-службі міськради Дніпра. Решта міського транспорту працюватиме без змін. За виконанням обмежувальних заходів стежитимуть правоохоронці.
Як інформував ZAXID.NET, у зв'язку з пандемією коронавірусу Кабінетом міністрів України введено низку обмежень у роботі громадських закладів, а також роботі громадського транспорту. Зокрема: з 12:00 18 березня заборонено залізничне, авіа, автобусне міжміське пасажирське перевезення. Перевезення пасажирів у містах допускається у режимі до 10 осіб у маршрутках і таксі. У тролейбусах, автобусах, вагонах трамвая одночасно можуть їхати до 20 осіб.
Також припинена робота закладів культури, ТРЦ, спортивних залів, ресторанів, кафе, кінотеатрів та інших закладів харчування, розваг та послуг. Ресторани та кафе зможуть продовжити роботу з приготування їжі, а українці зможуть замовити її доставку.
Тимчасово заборонено планові заходи і операції у лікарнях, їх частково перекваліфікують у заклади медичної допомоги. Заборонено масові заходи за участю понад 10 осіб, включно з обрядами та церемоніями. Обмежено експорт продуктів харчування, а також повністю заборонено експорт засобів захисту від коронавірусу.