Ми 10 років чекаємо манни небесної, – експерт про Грибовичі

14:50, 1 липня 2013

У Львові ми 10 років чекаємо манни небесної, що хтось прийде і побудує ідеальний завод, який перероблятиме все сміття, але цього не буде. Натомість можна максимально збільшити сортування відходів, відділити органічні відходи, окремо збирати будівельне сміття. Про це сьогодні, 1 липня,розповів голова ГО «Бюро екологічних розслідувань», юрист Дмитро Скрильніков.

«Якщо подивитися у сміттєві контейнери, то ви там знайдете, окрім побутового сміття, старі холодильники, телевізори, ртутні лампи, батарейки, тобто в нас все сміття разом», – додав він.

Дмитро Скрильніков зазначив, що необхідно ставити реальні цілі і поетапно їх реалізовувати. За його словами, оскільки є соціальне напруження, то Грибовицьке сміттєзвалище поступово закриватимуть. «Грибовицьке сміттєзвалище – це живий об’єкт, який функціонуватиме після того, як ви скажете, що закрили його. Адже там треба зібрати газ та інфільтрати. По суті, те, що ми припинили вивозити туди сміття, мало що змінить», – сказав юрист.

Дмитро Скрильніков також зазначив, що до Львова приходять різноманітні інвестори. За його словами, після того, як в Європі заборонили технологію спалення сміття при 800 градусах, обладнання намагаються «спихнути» іншим країнам.

«Добросовісному інвестору тут важко. До прикладу, одна з вимог – взяти відповідальність за все Грибовицьке сміттєзвалище. Як інвестор візьме якісь економічні ризики за те, чого він не знає? Ми самі до кінця не можемо дослідити Грибовицьке сміттєзвалище», – додав він.

Нагадаємо, у Львівській ОДА не хочуть розголошувати місцезнаходження семи потенційних ділянок, де може бути розміщений сміттєпереробний комплекс, бо бояться, що селищні ради відразу приймуть рішення про недопущення цього. 6 червня на засіданні екологічної комісії Львівської облради Ігор Цейтлін розповів, що на території Львівської області є 7 земельних ділянок, де можна було б розмістити полігон твердих побутових відходів, а також технологічний комплекс утилізації сміття.

Додамо, згідно з проектом рекультивації, яку розробив ВАТ «Гірхімпром», для закриття і впорядкування території Грибовицького сміттєзвалища потрібно 302 млн грн і 10 років.

Як інформував ZAXID.NET, 19 березня на розробку комплексного проекту з рекультивації полігону в Грибовичах депутати Львова виділили 286,2 тис. грн. Кошти передбачено у плані фінансування природоохоронних заходів на 2013 рік.

Додамо, для завершення розробки комплексного проекту рекультивації Грибовицького сміттєзвалища 2013 року потрібно 1,8 млн грн. Як заявляв міський голова Андрій Садовий, Львів профінансував 1,2 млн грн – на розробку цього проекту, ще 1,8 млн грн має дати Львівська обласна рада.