Європейський Союз хоче бути для України хорошим сусідом, - заявила 21 лютого на брифінгу у Львівській ОДА керівник відділу програм допомоги з питань співпраці Представництва ЄС в Україні Лаура Гараняні. Брифінг було присвячено підсумкам реалізації на Львівщині проекту «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду», який співфінансується ЄС та ООН.
Як повідомив під час брифінгу заступник голови Львівської ОДА Мирон Янків, за два роки існування проекту на Львівщині уже завершено реалізацію 54 проектів на суму більше 8 млн грн. Вони стосувалися енергозбереження, охорони здоров’я, житлово-комунального господарства у 8 районах області: Самбірському, Старосамбірському, Турківському, Яворівському, Мостиському, Жидачівському, Перемишлянському та Буському. Зокрема, один із проектів стосувався купівлі шкільного автобуса. Водночас Старосамбірській район, зазначив Янків, іще потребує багато коштів для ліквідації наслідків повені.
Своєю чергою координатор системи ООН в Україні Олів’є Адам уточнив, що близько 47% фінансування надходить від ЄС та від ООН (при цьому частка ЄС становить 90%), ще 47% - з місцевих бюджетів, 6% становили внески організацій громад.
«Чому ЄС підтримує таку ініціативу? Тому, що ми – сусіди, і ми хочемо бути хорошими сусідами. Ми не прийшли без запрошення, нас запросили», – пояснила у своєму виступі керівник відділу програм допомоги з питань співпраці Представництва ЄС в Україні Лаура Гараняні.
«Гени українців сповнені ресурсів та витривалості через усі ті складні часи, через які ви пройшли. Тому, перш за все, ми допомагаємо вашій громаді, вашим людям віднайти впевненість у собі і отримати владу. Ця Програма – чудова школа демократії і демократичного урядування», – додала чиновниця Євросоюзу.
Як зазначив під час брифінгу Олів’є Адам, під час реалізації проектів Львівська область показала дуже хороші результати, тому у наступній фазі співпраці учасники мають намір розширити кількість охоплених Проектом районів на Львівщині, а також збільшити фінансування.
Починаючи з грудня 2007 року, проект «Місцевий розвиток» працює з більш, ніж тисячею місцевих громад по всій Україні. Його метою є забезпечення сталого розвитку сільських територій шляхом впровадження ініціатив з самоврядування та відродження громад для покращення рівня їх життя на місцевому рівні.
На сьогодні Проект мобілізував 1144 сільські громади Більше 330 тис. домогосподарств (418 тис. мешканців сільських територій) включились у проектну роботу.
Європейський Союз прийняв рішення про підтримку проекту ще на 4 роки із загальним бюджетом 17 млн євро. Зараз ініціатива погоджується в українському уряді.