Ми мусимо узгоджувати з Москвою наші дії у сфері міжнародної безпеки, - Тарас Чорновіл

14:55, 23 січня 2008

"На превеликий жаль, у Російської Федерації, незадоволеної спробами України приєднатися до ПДЧ в НАТО, було і залишається право на ту реакцію, яку озвучило МЗС Росії". Про це заявив народний депутат від Партії регіонів Тарас Чорновіл, - повідомила ZAXID.NET прес-служба Партії регіонів.

"У нас з Росією є договір про стратегічне партнерство. Так от, в статтях цього договору містяться зобов'язання дотримання умов і правил добросусідства, у тому числі і невступання до організацій, які носять негативний характер відносно іншої сторони", - нагадав Чорновіл.

"Зрозуміло, що Росія досить активно працює з НАТО, але це не звільняє нас від необхідності інформування і узгодження з Москвою наших дій у сфері міжнародної безпеки. В такому випадку лист про ПДЧ, підписаний президентом, прем'єром і спікером, був ухвалений якраз з порушенням норм цього договору, і Росія відреагувала миттєво. Як би не було сумно, Росія мала право на таку реакцію", - підкреслив Чорновіл.

За його словами, сам факт підписання є порушенням і українського законодавства.

"Українське керівництво грубо порушило Закон про національну безпеку і оборону, в якому чітко написано, що Україна може говорити про отримання членства в НАТО за умови, що це не заважатиме нашим відносинам з Росією. Звичайно, з таким формулюванням можна сперечатися. Але якщо вже воно є, потрібно йому слідувати".

Чорновіл упевнений, що "Росія переконує нас в тому, що наше членство в НАТО загрожує її безпеці. Значить, ми повинні довести Москві, що це не так - публічно і переконливо". Але, на думку депутата, "замість цього Київ не тільки не доводить, але ще й в таємниці від власного народу і парламенту надсилає офіційні листи відповідного характеру. Про звернення трьох до Генсека НАТО ніхто б і не дізнався, якби сенатор Лугар не проговорився". "Дуже дивно прозвучала заява того ж Бориса Тарасюка про те, що Лугар не повинен був видавати цю інформацію. Даруйте, після такого, зазвичай, починаються відставки міністрів, спікерів та інших посадових осіб. Реакція Росії в цьому сенсі майже адекватна", - заявив парламентарій.

Як відзначив Чорновіл, в Україні просто виробилося відповідне ставлення до заяв Москви, яка висловлювалася і щодо мови, і кінематографа, і інших внутрішніх нюансів. "І все, що росіяни говорять, ми сприймаємо як чергове втручання в наші справи. Але зараз, на превеликий жаль, вони мають рацію, згідно з усіма нормами міжнародного права", - запевнив народний депутат. Він також різко негативно оцінив реєстрацію ухвали про схвалення звернення до Генерального секретаря НАТО.

"Ми ніяк не реагуватимемо, якщо така ухвала обговорюватиметься в сесійному залі. Парламент не давав Яценюку дозволу підписувати документи на зразок звернення до Генсека Альянсу. Значить, Яценюк грубо порушив закони і Конституцію. В інших випадках це могло б послужити причиною його відставки з поста спікера", - заявив Чорновіл.