Ми не ділимо Перемогу на свою і чужу, – глави держав СНД

15:40, 5 травня 2010

Глави держав-учасниць Співдружності Незалежних Держав ухвалили спільне звернення до народів держав - учасниць Співдружності і світової громадськості у зв'язку з 65-ю річницею Перемоги у Великій Вітчизняній війні 1941-1945 років. «Враховуючи, що народи наших держав внесли вирішальний внесок у досягнення Перемоги, ми закликаємо виховувати у підростаючого покоління почуття гордості за загальну героїчну історію і великий подвиг у боротьбі з фашизмом», – наголошується в зверненні.

Про це ZAXID.NET повідомили в прес-службі Президента РФ.

Подаємо звернення повнотекстово:

«Народи держав - учасниць Співдружності Незалежних Держав 9 травня 2010 відзначають 65-у річницю Перемоги радянського народу у Великій Вітчизняній війні 1941-1945 років. У небувалій за напруженістю і жорстокістю війні багатонаціональний народ Радянського Союзу і його Збройні Сили відстояли свободу і незалежність своєї Вітчизни, позбавили багато країн світу від фашистського поневолення.

На фронті і в тилу наші народи проявили самовідданість і масовий героїзм, патріотизм і інтернаціоналізм, небачену стійкість, без яких Перемога була б неможлива. Такої стійкості історія не знала. Не знала вона і такої волі до Перемоги.

З роками не меркне велич подвигу, здійсненого нашими народами. Чим більше часу відділяє нас від цієї події, тим ясніше усвідомлюється значення історичної місії солдатів Перемоги, які відстояли право на майбутнє. Тому, звертаючись до народів держав - учасниць Співдружності і світової громадськості, ми говоримо сьогодні спасибі ветеранам, які нині живуть в наших державах. Ми закликаємо не тільки словом, але й ділом віддавати данину поваги героям-переможцям, проявляти повсякденну турботу про учасників війни і трудівників тилу, надавати їм увагу і створювати гідні умови життя.

9 травня - День Перемоги - залишається для наших людей днем торжества справедливості, гордості і всенародної скорботи за мільйонами загиблих у цій безмірно жорстокій і страшній битві. Для нас святі й дорогі імена тих, хто поліг у роки Великої Вітчизняної війни. Ми в неоплатному боргу перед тими, хто ціною свого життя відстояв Батьківщину, а значить – нашу свободу.

Ми не забудемо героїзму солдатів і трудівників тилу, які врятували світ від фашизму. Тому ми закликаємо свято шанувати пам'ять загиблих за свободу і незалежність своєї Батьківщини, проявляти постійну турботу про збереження і підтримання в належному стані військових поховань, меморіальних комплексів, пам'ятників та обелісків, а також могил партизанів, підпільників і в'язнів фашистських таборів; активізувати пошук останків воїнів і мирних громадян, полеглих в роки Великої Вітчизняної війни від рук фашистських загарбників.

Ми не ділимо Перемогу на свою і чужу, завжди віддаємо данину мужності тим, хто чинив опір нацизму. Ми пам'ятаємо про внесок наших союзників по антигітлерівській коаліції у Перемогу, їхню допомогу нам. Проте найбільш масштабні і, в кінцевому рахунку, головні події відбувалися на радянсько-німецькому фронті. Наші країни втратили за роки війни десятки мільйонів громадян. Серед загиблих на полях битв були люди всіх національностей.

Враховуючи, що народи наших держав внесли вирішальний внесок у досягнення Перемоги, ми закликаємо виховувати у підростаючого покоління почуття гордості за загальну героїчну історію і великий подвиг у боротьбі з фашизмом.

Підтверджуючи свою прихильність до загальновизнаних принципів і норм міжнародного права, положень Статуту ООН і Гельсінського заключного акту, ми закликаємо до активної взаємодії у зміцненні безпеки та стабільності у світі, нарощування зусиль у боротьбі з міжнародним тероризмом та екстремізмом, мирному політичного врегулювання існуючих та запобігання можливих конфліктів».