Ми не повинні просити в держави на збереження архітектури Львова, – чиновник

14:50, 22 грудня 2011

«Минулого року у червні нас навіть викликали в Мінрегіонбуд для обговорення питання фінансування збереження архітектурної спадщини Львова, і нам пообіцяли, що можливо, виділять 11 млн грн, але ці гроші так і не надійшли», зазначила 22 грудня під час чат-конференції в ZAXID.NET начальник управління охорони історичного середовища Львівської міської ради Лілія Онищенко-Швець.

«Я не вважаю, що маємо стояти в ролі прохачів перед державою, це держава сама має розуміти і передбачати ці кошти, адже держава взяла на себе зобов’язання за збереження історичної спадщини, що входить до зони ЮНЕСКО», – наголосила Л.Онищенко.

Вона також підкреслила, що з Міністерства культури Польщі чотири рази на рік приїжджають представники, щоб обговорити проекти і їх реалізацію, які спільно здійснюється.

«Дуже прикро, але навіть на нашу спільну з GIZ конференцію, представники профільного Міністерства регіонального розвитку будівництва і ЖКГ, не приїхали», – резюмувала Л.Онищенко.

Нагадаємо, цього року коштом Міністерства культури Польщі у Львові проводилися роботи на чотирьох об’єктах: у Вірменському соборі, Личаківському цвинтарі, в Катедральному соборі та Костелі кармеліток босих Матері Божої Громничої (роботи продовжаться в 2012 році). Цього року на ці об’єкти Міністерство культури Польщі виділило 1 млн 130 тис. польських злотих (близько 480 тис. грн - ред.).

Додамо, що у Львові є 2 456 об’єктів історичної спадщини: пам’яток національного значення – 246 та 154 з комплексу пам’яток «Личаківського цвинтаря», пам’яток місцевого значення – 2056.

Свого часу міський голова Львова Андрій Садовий заявляв, що за минулі два роки місто не отримало жодної гривні з державного бюджету на збереження історичної спадщини.