Ми повинні хоча би внутрішньо опиратися системі, - письменниця

11:14, 13 листопада 2010

Протягом кількох років, ми впали на таке дно, що якщо ми самі не будемо тій системі внутрішньо опиратися, то суспільство буде далі деградувати.

Зазначила 12 листопада на творчому вечорі в Львові лауреат Національної премії України імені Тараса Шевченка, українська письменниця Галина Пагутяк.

«Якщо з суспільства зникне ті 10% людей еліти, тієї, яка мислить самостійно, не та, яка сидить на якомусь престолі, а тих, які здатні опиратися, які не будуть боятися, то суспільство здеградує. А їхня кількість щоразу зменшується… І найгірше, що цих людей можна купити. Людини, яку зараз не можна купити, знайти дуже важко. Це найбільше, що жахає… Ніколи гроші не грали таку роль у цивілізацій, як зараз. Самі бачите, що без грошей ми нічого. Хто має гроші, той має владу і силу, раніше було важливим було суспільне становище, відігравало походження…», - сказала Галина Пагутяк.

Довiдка ZAXID.NET

Галина Пагутяк народилася 26 липня 1958р. у с.Залокоть Дрогобицького району Львівської області. Вищу освіту здобула на філологічному факультеті Київського держуніверситету ім.Т.Г.Шевченка. Як прозаїк дебютувала в журналі "Дніпро" повістю "Діти" (1981 р.). Через рік у письменницькому видавництві України вийшла її перша книга під тією ж назвою. Авторка багатьох книг. Має публікації у часописах "Дзвін", "Сучасність", "Кур’єр Кривбасу", "Книжковий клуб плюс". Лауреат Шевченківської премії 2010 р. за книгу прози «Слуга з Добромиля». Живе у Львові.