Протягом кількох років, ми впали на таке дно, що якщо ми самі не будемо тій системі внутрішньо опиратися, то суспільство буде далі деградувати.
Зазначила 12 листопада на творчому вечорі в Львові лауреат Національної премії України імені Тараса Шевченка, українська письменниця Галина Пагутяк.
«Якщо з суспільства зникне ті 10% людей еліти, тієї, яка мислить самостійно, не та, яка сидить на якомусь престолі, а тих, які здатні опиратися, які не будуть боятися, то суспільство здеградує. А їхня кількість щоразу зменшується… І найгірше, що цих людей можна купити. Людини, яку зараз не можна купити, знайти дуже важко. Це найбільше, що жахає… Ніколи гроші не грали таку роль у цивілізацій, як зараз. Самі бачите, що без грошей ми нічого. Хто має гроші, той має владу і силу, раніше було важливим було суспільне становище, відігравало походження…», - сказала Галина Пагутяк.
Галина Пагутяк народилася 26 липня 1958р. у с.Залокоть Дрогобицького району Львівської області. Вищу освіту здобула на філологічному факультеті Київського держуніверситету ім.Т.Г.Шевченка. Як прозаїк дебютувала в журналі "Дніпро" повістю "Діти" (1981 р.). Через рік у письменницькому видавництві України вийшла її перша книга під тією ж назвою. Авторка багатьох книг. Має публікації у часописах "Дзвін", "Сучасність", "Кур’єр Кривбасу", "Книжковий клуб плюс". Лауреат Шевченківської премії 2010 р. за книгу прози «Слуга з Добромиля». Живе у Львові.