Ми програли боротьбу за мову через беззубу опозицію, – Ющенко

15:35, 18 вересня 2012

Третій президент України Віктор Ющенко (2005-2010 рр.) вважає, що українці програли боротьбу за закон про мови через беззубу владу і беззубу опозицію.

Про це він сказав в інтерв’ю в Glavcom.

«Хоч одна нація в 21 столітті, та й навіть у 20-му опустилася до такого рівня полеміки щодо місії материнської мови, як ми себе довели? Зверніть увагу, кожна з націй вирішила тему мови і спілкування таким чином: чим більше ти знаєш мов, тим більше ти конкурентний, кращий, тим більш сильнішою ти стаєш людиною. Але жодна нація не переплутала статус мови – це клей, це кров, це та річ, за якою ви ідентифікуєтесь як українці», – наголосив Віктор Ющенко.

За його словами, ні валовий продукт, ні дефіцит бюджету, ні пенсії, ні зарплати не ідентифікують людину. «2/3 вашої ідентифікації – це мова. Ви торгуєте зараз своєю неповторністю, ідентифікацією. Дискусія, на мій погляд, по цьому питанню просто малоінтелектуальна», – сказав Ющенко.

«Нас витягують на поле брудних політтехнологій. І коли я дивився позавчора рейтинг Партії регіонів, - плюс 4% у них зросло. Але це, я думаю, колосальна поразка українців. Чому я про українську націю кажу, як про політичну націю, бо разом з євреями, з росіянами, з болгарами ми – єдина політична українська нація. Так от, дорогі мої українці, ми за два місяці з вами програли через беззубу владу і беззубу опозицію», – додав третій президент України Віктор Ющенко.

Нагадаємо, 3 липня 2012 року Верховна Рада прийняла закон «Про засади державної мовної політики». Згодом голова Верховної Ради України Володимир Литвин підписав його і відправив президентові України Віктору Януковичу. Додамо, що раніше В.Янукович заявляв, що прийме рішення щодо ухваленого закону лише після його ретельного фахового аналізу та експертних висновків. Янукович підписав Закон №5029-VI "Про засади державної мовної політики" 8 серпня 2012 року. Закон передбачає встановлення офіційного використання регіональних мов у роботі місцевих органів державної влади при проживанні мінімум 10% носіїв на територіях, на яких поширена ця мова.