Ми просто не маємо права зганьбити наш прапор, – Садовий

13:23, 3 квітня 2012

Міський голова Львова Андрій Садовий заявив 3 квітня на урочистому засіданні з нагоди 20-річчя підняття прапора на Ратуші у Львові: «Ми просто не маємо права зганьбити наш прапор. Сьогодні українці повинні чітко усвідомити: перетворити синьо-жовтий прапор з прапора надії в прапор гордості та перемог може лише важка праця».

Мер наголосив у вітальному слові: "Протягом довгої історії українського народу синьо-жовтий прапор був рупором боротьби. Дуже часто безнадійної і часто братовбивчої. Надто часто синьо-жовтий прапор тримали в руках і ті, хто стріляв, і ті в кого стріляли. Інколи чужоземному окупанту було достатньо лише підкинути сірника, щоб українці почали взаємознищення".

"Однак, коли 3 квітня 1990 року наш прапор замайорів над Ратушею, він став прапором надії. Мільйони українських очей тоді дивилися на Львів, на наш прапор і мали надію, що нарешті постане Україна мрії, де люди живуть добре, працюють чесно, де українці отримують повагу в світі за свої успіхи. Це й досі є прапор надії. Швидких перемог і злетів, на які ми сподівалися, не сталося. Ми перехворіли розчаруванням, що нам, українцям, не вдалося зробити все з наскоку. Дехто взагалі вважав, що робити нічого особливого не треба, ми ж маємо прекрасну родючу землю, і якщо часто повторювати, що ми любимо Україну, то воно все само собою станеться, все зробиться.

Потужна енергетика, яка закладена в наш прапор, за який були віддані мільйони життів, дає нам нові імпульси. Ми просто не маємо права зганьбити наш прапор. Сьогодні українці повинні чітко усвідомити, перетворити синьо-жовтий прапор з прапора надії в прапор гордості та перемог може лише важка праця: отця – бути добрим душпастиром, керівника – вчасно думати про своїх працівників, вчасно платити їм зарплату, батька – добре ставитись до виховання своїх дітей, депутата – думати в першу чергу не про свої партійні інтереси, а про інтереси громади, регіону, держави.

Не трясіння руками, не голосні слова та пустопорожні обіцянки, а важка щодення праця приведе до того, що наші діти будуть з гордістю чіпляти собі синьо-жовтні прапорці на сорочки, що прапор вивішуватимуть на будинках не лише працівники ЖЕКів на свято, але всі звичайні громадяни на своїх балконах, що паспорти з тризубом в світі призводитимуть не до ретельного контролю, як це є сьогодні з боку прикордонників або поліції, а до чесної ввічливості і щирої поваги.

Я вітаю всіх нас із днем нашого, українського прапора і бажаю перемог і плідної праці. Особливо бажаю нам, львів’янам, аби українці, як і тоді, 20 років тому, подивились на Львів, як на джерело великої надії і на нашу велику національну перемогу.

Слава Львову! Слава Україні!", - зазначив мер.

Як інформував ZAXID.NET, 3 квітня з нагоди 22-ої річниці підняття на міській Ратуші синьо-жовтого прапора у Львові проходять урочистості.

Депутати VI скликання Тарас Кравець та депутат І скликання Марія Гель вирушили на покладання квітів до могили першого міського голови Львова Богдана Котика, за головування якого на Ратуші 1990 року було піднято синьо-жовтий прапор.