Ми шукаємо ворога ззовні, але не оцінюємо себе самих, - спікер про візит Патріарха Кирила

14:02, 3 серпня 2009

Голова Верховної Ради України Володимир Литвин у неділю в Севастополі взяв участь у заходах, які відбуваються у межах візиту до Криму Патріарха Московського та всієї Русі Кирила. Про це ZAXID.NET повідомили у прес-службі голови Верховної Ради України.

На запитання журналістів про те, яких цінностей бракує сьогодні в нашому суспільстві, В.Литвин відповів: "Віри, культури, терпимості, толерантності, взаєморозуміння, взаємопідтримки. Це те, що сьогодні дуже потрібно. Тим більше, що світ стає жорстокішим, глобалізується, і будуть виживати ті країни і суспільства, які мають духовну "подушку", духовну основу, про яку ми сьогодні з вами говоримо". Він зауважив, що проповідь Патріарха була повчальною і водночас простою і зрозумілою. "Як, наприклад, слова про те, що коли люди збираються і починають про когось казати погані речі, їм здається, що вони знаходять спільну мову та консолідуються. Але не на цьому нам потрібно будувати життя. Ми маємо відмовитися від такої практики. Хоча, на превеликий жаль, вона пустила глибокі корені, у нас завжди намагаються знайти ворогів. Ми часто шукаємо ворога ззовні, але, як правило, не оцінюємо себе самих", - зауважив голова Верховної Ради України.

Він висловив впевненість у тому, що єдина церква була б благом для України, оскільки єдина, канонічна, православна церква "могла б відіграти велику консолідуючу і духовну роль у нашому житті". Але при цьому В.Литвин висловився категорично проти "адміністративних наскоків, директивних підходів та намагань створити, по суті, державну церкву". На його думку, це може призвести до поглиблення протистояння та розколу. "Я виходжу з того, що політикам треба заборонити втручатися в ці питання. Єдина церква - це справа вірян, це справа виключно пастви та церковних ієрархів, це їхнє усвідомлення та їхня воля. Якщо в цьому питанні буде допущено перегин, а тим паче якщо візьме гору принцип політичного примусу, ми будемо мати доволі негативні наслідки. Але я впевнений, що до цього не дійде. Усе має відбуватися послідовно і своєчасно та відповідати православним канонам", - переконаний В.Литвин.

Відповідаючи на запитання, чи сприятиме візит Патріарха Кирила оздоровленню українсько-російських відносин, голова Верховної Ради України заявив: "Я на це дуже розраховую". "У нас має бути сьогодні, як найменше, релігійна, духовна основа для взаємин, якщо політики не можуть говорити нормальною мовою - мовою діалогу та своєї історичної відповідальності, - підкреслив В.Литвин. - Я виходжу з того, що пасторський візит повинен сприяти покращенню взаємин між Україною та Росією. Єдине, чого б я не хотів, - щоб українські політики намагалися вичавити з нього максимум можливого для себе напередодні президентської кампанії. Не варто політизувати цей візит, а потрібно слухати, думати та вести діалог".