Ми вчора побачили, що таке львівська громада, - депутат

12:34, 23 червня 2011

Депутат Львівської обласної ради від «Нашої України», член громадської організації «Зарваницька ініціатива» Олесь Старовойт задоволений тим, як вчора пройшло вшанування жертв розстрілів НКВД у Львові, також наголосив: «Ми вчора побачили, що таке львівська громада». Про це він повідомив 23 червня під час бліц-дебатів, відповідаючи на запитання про те, як він оцінить ситуацію у Львові 22 червня.

Він зазначив, що усі заплановані поминальні заходи пройшли добре.

«Інших сценаріїв не відбулося. Зрозуміло що будь-який провокаційний сценарій вчора втонув би у тих заходах, які було проведено… Ми вчора показали мудрість і чемність громади під час віче, молебнів. Ми вчора побачили, що таке львівська громада », – сказав депутат.

Він додав, що вчора «не здійснились перестороги», що хтось може вчинити провокацію, що у когось «здадуть нерви». Олесь Старовойт наголосив, що вчора львівська молодь також могла навчитись, як реагувати на провокації.

Своєю чергою «свободівець», депутат Львівської обласної ради Андрій Холявка зазначив, що були підозри, що «режим і міліцейське керівництво» можуть повторити «той фокус», що й 9 травня, однак вони від цього відмовились. Щодо приїжджих провокаторів, за словами «свободівціс», після 9 травня, вони зрозуміли, що робити провокації у Львові – це «ігри з вогнем».

«Було зроблено все, щоб 22 червня пройшло так, як хочуть львів’яни, а не недоброзичливці», – сказав він.

Проте Холявка наголосив, що негативом вчорашнього дня стала така собі інформаційна блокада голови Львівської обласної ради, «свободівця» Олега Панькевича, якого, за словами Холявки «вирізали» з багатьох місцевих випусків новин. Депутат припустив, що це може бути пов’язано з редакційною політикою власників видань, або з вказівками вищої виконавчої влади.

На запитання про те, що попереду відзначення ще низки важливих дат, наприклад, 1 вересня – дня початку Другої світової війни, 17 вересня – входження радянських військ до Львова, відтак, чи будуть надалі політичні сили загострювати на них увагу, Андрій Холявка пояснив: «Не йдеться про накручування ситуації, а про унеможливлення різного роду візитів. Очевидно, ряд організацій, людей хотіли б змусити Львів боятись… 1 вересня – дата, про яку варто пам’ятати…. 17 вересня в Галичину прийшла червона армія, треба пам’ятати, що вона з собою принесла… Є речі, щодо яких не можна опустити, щоб пам'ять стерлась чи викривилась», – сказав «свободівець».

Олесь Старовойт своєю чергою зазначив, що після напрацьованого сценарію відзначення 22 червня, провокаторам відпаде інтерес їхати до Львова.

Коментуючи вчорашню інформацію про те, що комуністи Львівщини вчора в пам’ять про героїв Великої Вітчизняної війни над Львовом підняли на повітряній кулі Прапор Перемоги, Андрій Холявка назвав цю інформацію анекдотом. Натомість Олесь Старовойт сказав: «Це ще один показник, що політичні опоненти хотіли щось зробити, але побоялись зробити це публічно. Вони могли це і біля Пагорба Слави зробити, але з них би посміялись – так не вшановують мертвих і закатованих!», – сказав він.

Як інформував ZAXID.NET , міський голова Львова Андрій Садовий, коментуючи 22 червня, заявив: «Сутичок у Львові на День пам’яті 22 червня вдалось уникнути, тому що на цей раз у місті не було провокаторів і львів’яни мали можливість спокійно віддати шану загиблим під час війни… Я думаю, це страх тих, хто робив провокації 9 травня – вони зрозуміли, що такого більше їм ніхто не простить. Львів – це є мирне місто, це є місто молитви, це є найбільше україномовне місто світу, тому мені важливо, щоб ми показували приклад», – сказав мер.