Microsoft планує створити сховище даних на молекулах ДНК у хмарі

18:22, 26 травня 2017

Корпорація Microsoft планує до 2020 року створити прототип ДНК-системи зберігання даних у хмарі. Про це йдеться повідомленні MIT Technology Review.

Як зазначається, ланцюги, що імітують біологічний матеріал, зможуть потенційно розв'язати проблему розміщення величезних обсягів інформації. Науковці встановили, що один грам ДНК-матерії здатний зберігати 216 петабайтів даних, усі наявні дані, розміщені на подібному носії, важили б трохи більше ніж 200 кг. Ще однією перевагою зберігання даних на біологічній матерії є те, що вона, на відміну від різних дискет і накопичувачів, за визначенням універсальна і не зможе застаріти. «ДНК виграє і з погляду довговічності: вона зношується набагато повільніше за металеві накопичувачі - термін служби становить понад 500 років», - йдеться в повідомленні.

У 2016 році компанія закупила 10 млн синтетичних ДНК-ланцюгів у Twist Bioscience. У липні минулого року на штучні спіралі ДНК було записано 202 мегабайти даних. «Процес запису і транскрибування даних (переведення аудіо в текст, - ред.) у четвірковій системі ДНК є, по-перше, дуже дорогим, по-друге, тривалим. Щоб зробити процес масовим, його потрібно буде здешевити в 10 тис. разів, а також збільшити швидкість запису даних із 400 байтів до 100 мегабайтів на секунду», - зазначають у Microsoft.

За даними дослідницької компанії IDC, кількість даних у світі подвоюється що два роки й до 2020 року вона сягне 44 трлн гігабайтів.