Михеїла Саакашвілі затримали у київському ресторані

У СБУ та міграційній службі заявили про непричетність до силової акції

15:21, 12 лютого 2018

Екс-президента Грузії та політика Михеїла Саакашвілі затримали у столичному ресторані. Про це у Facebook повідомив його соратник Давид Сакварелідзе.

«Михайла Саакашвілі затримали в ресторані «Сулугуні» (провулок Музейний, 10): три буси Фольксваген, номерні знаки АА (номер одного з них - АА0121СН)», - повідомив Сакварелідзе.

«РБК-Україна» повідомляє, що Саакашвілі затримали невідомі в масках і в формі з написом «Державна прикордонна служба України».

Згодом на Facebook-сторінці Саакашвілі з'явилося відео затримання.

Інший соратник Саакашвілі — нардеп Юрій Дерев'янко поширив фото транспорту, яким забрали політика.

Як пише «Українська правда» із посиланням на джерела в правоохоронних органах повідомила, що Саакашвілі можуть депортувати в Європу.

За словами співрозмовника, після затримання Саакашвілі у Києві, його, швидше за все, депортують з України.

«Зараз його депортуватимуть в Європу. Всі суди уже пройшли. Як тільки він програв у суді, то служби отримали право депортувати», – повідомило джерело.

За його словами, усі депортаційні процедури не заберуть багато часу, адже уже є рішення судів.

Оновлено. Додано інформацію. Як згодом повідомив речник Держприкордонслужби України Олег Слободян, лідер партії «Рух нових сил», екс-президент Грузії Михеїл Саакашвілі був видворений з України до Польщі.

За інформацією ТСН, Саакашвілі відлетів чартерним рейсом близько 16:00 за київським часом.

Пізніше польські прикордонники підтвердили приліт Саакашвілі в Польщу.

«Прикордонна служба (Польщі) повідомляє, що 12 лютого 2018 року Михеїл Саакашвілі був прийнятий на території Республіки Польща. Підставою для прийняття рішення була заява про реадмісію, подана Державною міграційною службою України головнокомандувачу прикордонної охорони», – йдеться в повідомленні на сайті польського прикордонного відомства.

У службі зазначили, що, беручи до уваги той факт, що Саакашвілі є чоловіком громадянки держави-члена Європейського Союзу, «прохання української сторони було сприйнято позитивно».