Цифра 1 в нумерології означає впевненість в собі, в правильності своїх суджень і непохитну рішучість. А якщо маємо аж чотири одиниці – 1111?! Залишимо це питання риторичним. А скажемо про інше – саме 1111 потенційних переможців конкурсу проєктів місцевих ініціатив (мікропроєктів) маємо в 2020 році. І це рекорд!
Тішимося, що наш Конкурс щороку охоплює все більше й більше мешканців області, які спільно з обласною радою, місцевими радами долучаються своїми ініціативами до розвитку Львівщини. Насправді все просто: енергія небайдужої громадськості помножена на фінансовий ресурс з різних джерел – у підсумку робить світ трішечки комфортнішим. Переконаний, внесок кожної конкретної людини у реалізацію проєкту є підставою для гордості.
Прозорість, розвитковість, актуальність, креативність – це лише кілька характеристик конкурсу проєктів місцевих ініціатив у Львівській області.
Важливо пам’ятати, що в 2020 році гранична вартість проєкту – 500 тис грн, максимальна частка з обласного бюджету – 200 тис грн. Решта – кошти сільської, селищної чи міської ради, на території якої буде реалізуватися проєкт. У свою чергу Львівська обласна рада планує на цей конкурс скерувати 140 млн грн.
Більше про конкурс 2020 року
Нагадаємо, що на Конкурс – 2020 було подано 2609 заявок, з яких 2170 – зареєстровано. І за результатами оцінки експертів область отримала 1111 потенційних переможців.
Отож, загальна сума з обласного бюджету на реалізацію цих 1111 проєктів – 134,4 млн грн. Загальна ж їх вартість – 295,3 млн грн, а небюджетний внесок – 75,5 млн грн. Примітно, що небюджетний внесок у порівнянні з минулим роком зріс на майже 10 млн грн. Відтак процент небюджетного співфінансування задекларований на високому рівні. Вкрай важливо його виконати, шановні конкурсанти.
Лідери в пріоритетах
Найбільше коштів із 134,4 млн грн спрямуємо на пріоритет «Освіта»: з 758 зареєстрованих проєктів – експертами підтримано 372; на пріоритет «Інші пріоритети»: з 396 – потенційними переможцями стали 198 проєкти; на пріоритет «Культура»: з 347 – потенційними переможцями стали 169 проєктів.
Важливо, що відсоток згаданих переможців до загальної кількості поданих проєктів складає 49-50% в межах пріоритету залежно від загального рейтингу проєктів і відсотку небюджетного внеску в кожному з них.
До речі, цьогоріч ми ввели два нових пріоритети: «Спорт» і «Безпека». Їх аналіз ще попереду.
Крім того, вперше прописали в пріоритетах можливість проведення реставраційних робіт, а в пріоритеті «Охорона здоров’я» передбачили можливість придбання автотранспорту.
Для усіх зацікавлених – результати оцінювання проєктів місцевих ініціатив (рейтинги) в розрізі пріоритетів:
- Пріоритет «Освіта» – ТУТ.
- Пріоритет «Інші пріоритети» – ТУТ.
- Пріоритет «Культура» – ТУТ.
- Пріоритет «Вуличне освітлення» – ТУТ.
- Пріоритет «Охорона здоров’я» – ТУТ.
- Пріоритет «Спорт» – ТУТ.
- Пріоритет «Обласні заклади» – ТУТ.
- Пріоритет «Безпека» – ТУТ.
Потенційні переможці. Райони
Лідерами цьогорічного конкурсу стали Мостиський (із 2 поданих проєктів потенційними переможцями стали 2 (100%)) і Радехівський (із 28 поданих – переможцями стали 28 (100%).
Далі в рейтингу за лідерами йдуть – Городоцький: із 46 поданих проєктів потенційними переможцями стали 38 (83%), Буський: із 46 поданих проєктів потенційними переможцями стали 37 (80%), Бродівський: із 69 поданих проєктів потенційними переможцями стали 46 (67%), Жидачівський: із 50 поданих проєктів потенційними переможцями стали 33 (66%) райони.
До речі, Радехівський і Буський райони вперше увійшли в п’ятірку лідерів.
Але відсотки відсотками. Варто наголосити, що найбільше потенційних переможців має Золочівський район – 86, однак, подавши 141 проєкт, має невисокий процент – 61%.
Усього з адмінтеродиниць, що входять до складу районів (міста районного значення, села і селища, без ОТГ), було подано 1287 проєктів, з яких перемогли 654.
Потенційні переможці. Міста обласного значення
У розрізі міст обласного значення першість отримав Моршин, який подав 8 проєктів, з яких перемогли – 8 (100%). Далі йдуть – Дрогобич (69 з 113), Новий Розділ (3 з 5), Стрий (1 з 2).
Львів з приміськими територіями, у тому числі – обласними закладами та установами (68 зі 141).
Загалом же містами обласного значення подано 407 проєктів, а потенційних переможців визначено – 200.
Потенційні переможці. ОТГ
У цьогорічному конкурсі дев’ять ОТГ продемонстрували стопроцентний результат: Бабинська (3 з 3), Великомостівська (4 з 4), Воле-Баранецька (4 з 4), Волицька (3 з 3), Дублянська (11 з 11), Луківська (9 з 9), Меденицька (15 з 15), Рудківська (12 з 12), Щирецька (4 з 4).
Варто відзначити гарну роботу Мурованської ОТГ (14 з 15), Мостиської ОТГ (15 з 17), Тростянецької (6 з 7).
На противагу цьому – Заболотцівська (0 з 2), Нижанковицька (0 з 1), Новострілищанська (0 з 4) ОТГ не здобули жодної перемоги. Загалом ОТГ подали 476 проєктів, з яких 257 стали переможцями.
Що далі?
Далі – потенційні переможці до 17:00 год. 14 лютого 2020 року мають подати рішення органів місцевого самоврядування про забезпечення бюджетного співфінасування у розрізі проєктів до Львівської облради на електронну адресу: microproekt@gmail.com. Нагадую, саме рішення, а не гарантійні листи.
Ті заявники, котрі не підтвердять бюджетне співфінансування, автоматично вибувають з переліку потенційних переможців, звільняючи місце наступному проєкту за рейтингом у цьому ж пріоритеті Програми.
Після того, як всі надішлють вищезгадані рішення, відбудеться засідання Конкурсної ради, де і затвердять перелік переможців.
Отож, до роботи, панове!