Міллер та Бойко домовились про спосіб оплати за газ

19:51, 5 грудня 2011

ВАТ "Газпром" і НАК "Нафтогаз України" підписали доповнення до чинного контракту купівлі-продажу газу, згідно з яким "Нафтогаз України" зможе оплачувати поставки російського газу і в рублях. Про це повідомляє управління інформації ВАТ "Газпром".

Доповнення було підписане в ході робочої зустрічі голови правління Олексія Міллера і міністра енергетики і вугільної промисловості України Юрія Бойка, що відбулася в Москві.

Сторони також обговорили питання двосторонньої співпраці, відзначивши плідність діалогу, що ведеться. Було висловлено єдину думку, що переговори про умови поставок російського газу на Україну, мабуть, можуть бути завершені до кінця 2011 р.

Раніше сьогодні голова Національного банку України Сергій Арбузов повідомив, що Україна збереже 8 млрд дол. в золотовалютних запасах при переході в розрахунках за газ з Росією на рублі.

Газове питання в російсько-українських відносинах увійшло до особливо гострої фази на початку вересня 2011 р. у зв'язку із зростанням цін, що планується, на газ. Спочатку Міністерство енергетики України заявило про намір понизити об'єм газу, що купувався в Росії, до 27 млрд куб. м в 2012 р. проти 40 млрд куб. м в поточному. У відповідь на це "Газпром" нагадав, що за умовами контракту Київ зобов'язаний сплатити мінімум 33 млрд куб. м газу незалежно від того, скільки поставить йому російська компанія. Незабаром після цього прем'єр-міністр України Микола Азаров заявив, що національна акціонерна компанія "Нафтогаз України" буде ліквідована як юридична особа, а всі її контракти (у тому числі і з "Газпромом") будуть переглянуті. Росія погрозила подати за це на Україну до суду, підкресливши, що перегляд контрактів можливий лише при злитті "Нафтогазу" з "Газпромом", що, на думку експертів, призведе до встановлення контролю над українською компанією.

"Газпром" і НАК "Нафтогаз України" 19 січня 2009 р. підписали два контракти: купівлі-продажу на період 2009-2019 рр. і про об'єми і умови транзиту природного газу через територію України на період 2009-2019 рр. Контракт на постачання газу передбачає щоквартальну формульну зміну ціни.