Міндоходів розблокує рахунки WebMoney лиш за рішенням суду

12:48, 20 червня 2013

Мiнiстерство доходiв i зборiв готове сприяти вирiшенню ситуацiї, що склалася з WebMoney Transfere в Українi, але не бачить можливостi розблокувати вiдповiдні кошти громадян до рiшення суду, повiдомив начальник пiдроздiлу протидiї злочинам iз використанням новiтнiх технологiй Головного оперативного управлiння Мiндоходiв Василь Поїзд.

"Розблокування коштiв на рахунках, пов'язаних iз гарантом WebMoney в Українi, може бути здiйснено лише за рiшенням суду. Якщо компанiя хоче продовжити свою дiяльнiсть, вона має привести її у вiдповiднiсть до вимог чинного законодавства", - сказав вiн пiд час "круглого столу" в середу.

Як повiдомлялося, Мiндоходiв домоглося блокування на пов'язаних з WebMoney рахунках 60 млн грн.

В.Поїзд також наголосив, що арешт коштiв на рахунках гаранта WebMoney в Українi здiйснено з iнiцiативи Мiндоходiв, але на пiдставi судового рiшення.

При цьому за його словами, Мiндоходiв проявило таку iнiцiативу з урахуванням висновкiв Нацiонального банку України (НБУ), згiдно з якими титульнi знаки WebMoney (WMU) мають належнi ознаки електронних грошей, але їх випуск i використання здiйснюється без наявностi вiдповiдних дозвiльних документiв.

"Дiяльнiсть оператора платiжної системи WebMoney Transfere в Українi, зокрема в тому виглядi, в якому вона здiйснювалася на територiї нашої держави, не вiдповiдає нормам чинного законодавства", - сказав представник Мiндоходiв.

У свою чергу, експерт-консультант WebMoney Олексiй Титов пiд час круглого столу, назвав дiї Мiндоходiв неадекватними i закликав їх переосмислити. "З моєї точки зору, це абсолютно свiдомi неадекватнi дiї iз блокування рахункiв", - зазначив вiн.

За його словами, боротьба за розблокування рахункiв здiйснюватиметься в судовому порядку.

"Ми хочемо виконати зобов'язання перед своїми користувачами", - наголосив експерт-консультант WebMoney.

Вiн пояснив, що не iснує платiжної системи WebMoney, але є пiдприємство, що використовує торговельну марку WebMoney, а зобов'язання забезпечуються залишками коштiв у банках.

"Основний банк, який нас обслуговує - Український професiйний банк. Емiтентом зобов'язань у нашiй ситуацiї є банк. Банк, вiдкривши депозит, стає стороною в зобов'язаннi", - пояснив вiн.

"Емiсiя зобов'язань повинна бути меншою або дорiвнювати залишкам на рахунках", - додав О.Титов про принципи роботи WebMoney в Українi.

Крiм того, вiн повiдомив, що WebMoney направила до держорганiв документи про узгодження платiжної системи ще в 2010 роцi.

У вiдповiдь на це директор департаменту платiжних систем НБУ Наталiя Лапко заявила, що переданi для узгодження документи не вiдповiдали встановленим вимогам.

"Ви жодного разу не ввiйшли до регулятора пiд час подання документiв так, як того вимагає законодавство", - сказала вона.

"Не можна жити в країнi i не дотримуватися її законiв", - наголосила Н.Лапко.

При цьому вона нагадала, що вiдповiдальнiсть за неправомiрний випуск i використання електронних грошей передбачена згiдно зi статтею 200 Кримiнального кодексу.

"Узгодження таких правил (правил системи електронних грошей – ред.), на нашу думку, має захищати права користувачiв ... Пошук крайнього у випадку, якщо переказ грошiв усе ж не буде здiйснено, дуже складний", - додала вона.

В.Поїзд також зазначив, що WebMoney мала можливiсть привести свою дiяльнiсть вiдповiдно до встановлених у країнi правил: кiлька iнших систем отримали належнi дозвiльнi документи.

Крiм того, представник Мiндоходiв повiдомив, що WebMoney Transfere не має договору з банкiвською установою, яка має проводити емiсiю коштiв.

"Коли ми спiлкувалися з керiвником цього банку (Українського професiйного банку – ред.), вiн повiдомив, що нiякого вiдношення до платiжної системи WebMoney Transfere вiн не має. У вас там досить вузькi взаємини", - зазначив В.Поїзд.

Як інформував ZAXID.NET, Мiнiстерство доходiв i зборiв України домоглося блокування на пов’язаних із компанією електронних платежів Web Money рахунках 60 млн грн. Українські відомства виявили значні порушення у роботі системи Web Money Transfer на території країни. Організаторів системи WebMoney підозрюють у легалізації доходів, отриманих злочинним шляхом.

У Міндоходів повідомили, що діяльність оператора платіжної системи WebMoney в Україні у тому вигляді, в якому вона провадилася на території держави, не відповідає нормам чинного українського законодавства.

Увечері в п'ятницю, 14 червня, в прес-службі компанії повідомили, що Платіжна система WebMoney почала погашати зобов'язання перед клієнтами. Очевидно, інформація не відповідає дійсності.