Міністерство економічного розвитку і торгівлі вивело державну компанію «Укртрансгаз», оператора газотранспортної системи (ГТС), управління Національного нафтогазового холдингу «Нафтогаз України», змінивши статут «Нафтогазу» з метою виконання зобов'язань України щодо Третього енергетичного пакету, згідно з якою «Укртрансгаз» повинен бути незалежним оператором ГТС. Про це повідомляє прес-служба Мінекономрозвитку.
«Метою змін, викладених у новій редакції статуту «Нафтогазу», є виконання Україною зобов'язань Третього енергетичного пакета щодо незалежності оператора ГТС (яким на даний час є «Укртрансгаз») від вертикально інтегрованої компанії - «Нафтогазу України»», - йдеться в повідомленні.
У прес-службі звернули увагу на те, що «Нафтогаз» продовжує залишатися акціонером «Укртрансгазу» з певними особливостями управління, що дає можливість уникнути конфлікту інтересів і забезпечити незалежність оператора ГТС.
«Мінекономрозвитку продовжить виконання комплексу заходів з реформування системи управління оператора ГТС у відповідності до Третього енергопакету, зокрема щодо створення наглядової ради «Укртрансгазу» з включенням до її складу незалежних директорів», - повідомили в міністерстві.
Як повідомлядося, на початку грудня 2015 року Кабінет міністрів України в рамках проведення реформи управління «Нафтогазом» передав 100% акцій холдингу, які належать державі, управління Міненерговугілля в управління Мінекономрозвитку.
7 вересня 2016 року Мінекономрозвитку видало указ, яким була затверджена нова редакція «Нафтогазу», згідно з якою міністерство забрало у «Нафтогазу» функцію управління «Укртрансгазом», а також внесли інші зміни.
Зазначимо, що у своїй енергетичній політиці Україна дотримується принципів так званого Третього енергетичного пакету Європейського енергетичного співтовариства, до якого Київ приєднався у 2010 році. Ключовим зобов'язанням по Третьому енергопакету є поділ функцій роботи НАК «Нафтогаз України», яка на поточний момент об'єднує і видобуток газу, і потужності з його транспортування і доставки споживачам.