Мінекономрозвитку до кінця року затвердить понад 3 тис. стандартів, передбачених УА України з ЄС

20:32, 3 грудня 2014

Заступник міністра економічного розвитку і торгівлі України Валерій П'ятницький заявив, що переважна більшість технічних регламентів, які передбачені угодою про асоціацію України з Євросоюзом, вже прийняті.

Про це він заявив журналістам сьогодні, 3 грудня, на брифінгу в міністерстві, передає РБК-Україна.

«Переважна більшість технічних регламентів, передбачених угодою ЄС з Україною, вже прийняті і діють», - сказав П'ятницький.

За його словами, є також добровільні стандарти, які є доказовою базою для застосування тих чи інших технічних регламентів.

«Думаю, що до кінця року здійснимо істотний ривок – десь до трьох тисяч стандартів зможемо ввести в дію», - наголосив заступник міністра.

Нагадаємо, що система технічного регулювання в ЄС вважається найбільш ефективним та успішним прикладом усунення технічних бар’єрів у торгівлі. Європейська технічна модель базується на принципах «Нового» та «Глобального» підходів, вперше сформульованих у 1985 та 1989 роках.

Відповідно до цих принципів основні вимоги до безпечності та якості продукції містяться у технічних регламентах ЄС та є обов’язковими для виконання, в той час як гармонізовані стандарти ЄС є добровільними. При цьому, відповідність продукції одному із гармонізованих стандартів ЄС (розроблюються у рамках технічних регламентів) розглядається як загальне задоволення базових вимог, передбачених тим чи іншим технічним регламентом. Контроль за дотриманням вимог, передбачених технічними регламентами здійснюється шляхом ринкового нагляду, а не контролю виробничого процесу.

Загальний порядок та умови розміщення продукції на внутрішньому ринку ЄС, проведення робіт з оцінки відповідності та акредитації, а також механізм ринкового нагляду окреслені у Регламенті Ради ЄС № 765/2008 від 9 липня 2008 року та Рішенні Європейського Парламенту та Ради ЄС № 768/2008 від 9 липня 2008 року.