Міністерство енергетики та захисту довкілля України має намір відмовитися від пільгового тарифу на електроенергію для фізичних осіб – побутових споживачів, розглядаючи як перший етап підвищення тарифу для великих побутових споживачів до рівня II класу промислових споживачів, повідомив міністр енергетики і захисту довкілля Олексій Оржель.
«Ми будуємо ефективні енергетичні ринки. ПСО (спеціальні зобов'язання, які держава поклала на Енергоатом та Укргідроенерго щодо продажу електрики населенню за фіксованим тарифом - ред.) , або режим спеціальних зобов'язань – інструмент, який не покращує ефективність ринку. Я не думаю, що ми повністю відмовимося від ПСО в 2020 році, але ми будемо рухатися в напрямку того, щоб зменшити обсяг ПСО», – сказав Оржель на прес-конференції в понеділок, 25 листопада, повідомила агенція «Інтерфакс-Україна».
«Зокрема, ми розглядаємо і вивчаємо можливість, що означає приведення ціни до реальної ринкової – до II класу напруги – для тих побутових споживачів, які споживають набагато більше, ніж інші», – додав міністр.
Оржель пояснив, що йдеться про випадки, коли споживач або дуже забезпечена особа, або він ховає за фізичною особою промислове виробництво.
«Це великі обсяги – понад 500 кВт або ще більше», – уточнив він.
Як відомо, з початку введення в Україні ринку електроенергії, ціни на неї для населення наразі штучно стримуються, оскільки уряд поклав на її виробників спеціальні зобов’язання, які діятимуть до кінця 2020 року. Загалом ринок передбачає однакову ціну на електроенергію для населення й промисловості.
Верховна Рада 12 листопада у першому читанні ухвалила закон, яким пропонується тимчасово повернути державі право регулювати ціни на електроенергію, аби уникнути неконтрольованого їх зростання.