Мінфін до 8 березня представить законопроект про Службу фінансових розслідувань

15:07, 4 березня 2017

Міністерство фінансів України може представити готовий документ про службу фінансових розслідувань у середу, 8 березня. Про це в інтерв'ю DT.ua заявив глава відомства Олександр Данилюк.

«Нам дали тиждень на доопрацювання проекту. Сподіваюся, що наступної середи (8 березня 2017 р.) ми зможемо подати вже готовий документ», – зазначив міністр, відповідаючи на відповідне запитання журналістів.

Голова Мінфіну запевнив, що готовий просувати законопроект незважаючи на опір тих сил, яких влаштовує статус-кво. «Його можуть «заговорити» - це улюблена тактика. Але тут у нас чітка позиція - ми просуватимемо цей проект. Я не мовчу й на такі принципові питання очі заплющувати не планую. Що ще вони можуть зробити? Звичайно, маніпулювати, потягнути на себе ковдру, вписати кілька пунктів, спотворити інформацію. Що тут важливо? Якщо це станеться, це дискредитує не тільки мене й Мінфін, але й увесь уряд, який, я упевнений, і буде автором цього законопроекту», – підкреслив він.

Данилюк зазначив, що в «програму мінімум» нового законопроекту, виконання якої він має намір домогтися, входить створення Служби фінансових розслідувань, позбавленої репресивних функцій, в якій будуть працювати абсолютно нові кадри. «На мій погляд, усі співробітники служби мають бути новими людьми. Я не уявляю, що в існуючій зараз системі є люди, які не заражені корупцією. Приймати їх у нову службу - великий ризик», – підкреслив він.

Міністр фінансів також розповів, що незважаючи на те, що багато хто публічно підтримує створення нового органу, невирішеними залишаються питання його підслідності. Наприклад, глава МВС Арсен Аваков пропонує віддати службі всі економічні злочини. «Назву кілька прикладів з нього: свідоме притягнення невинуватого до кримінальної відповідальності; неналежне виконання обов'язків з охорони життя і здоров'я дітей; порушення ветеринарних правил; незаконне поводження з ядерними матеріалами і багато аналогічних речей. Якщо нова служба займатиметься протидією ще й таким злочинам, які вочевидь не є економічними, то це буде величезна структура. І в ній точно неможливо буде поміняти всіх, відповідно, уже закладається ризик корупції та старих підходів до роботи. А головне, ця структура займатиметься абсолютно всіма економічними злочинами», – зазначив Данилюк.

На його думку, служба повинна бути компактною і ефективною. «Вісімдесят відсотків збитків завдається двадцятьма відсотками злочинів. І треба сфокусуватися саме на тих двадцяти відсотках, які завдають найбільшої шкоди. Навіщо нам створювати некеровану й неефективну організацію?», – запитує міністр.

Нагадаємо, 21 грудня 2016 року Верховна Рада в другому читанні та вцілому ухвалила закон, який передбачає створення Фінансової поліції та єдиного реєстру ПДВ. Наприкінці січня міністр фінансів Олександр Данилюк поінформував, що нова фінансова поліція забере у силовиків всі функції розслідування економічних злочинів.