Міністерство фінансів показало проект нового Податкового кодексу, на базі якого писало державний бюджет на 2016 рік. Він передбачає уніфікацію ставок податку на доходи фізосіб, єдиного соцвнеску, ПДВ і податку на прибуток на рівні 20%. Про це повідомляють Українські новини.
У проекті сказано, що підвищення ставки податку на прибуток з 18% до 20% дозволить перераховувати половину суми платежів із цього податку на інвестиції й нове обладнання для виробництва. При цьому кількість платників податків цього податку збільшиться з 523,6 тис. до 685,3 тис. завдяки переходу частини спрощенців на загальну систему.
Мінімальну зарплату не обкладатимуть податком на доходи фізичних осіб. Решту зарплати будуть обкладатися 20% податком.
При цьому ставку ЄСВ для працівника в розмірі 3,6% скасують. Його буде платити тільки роботодавець - теж на рівні 20%. При цьому податкову базу для роботодавців розширять із 17 мінімальних заробітних плат до 25 мінімальних заробітних плат, або з 20 706 гривень до 34 450 гривень.
Концепція податкової реформи передбачає скасування всіх спеціальних ставок і режимів для фармацевтичної продукції та сільськогосподарських компаній.
Загальна ставка ПДВ зберігається і становить 20%, для експорту - 0%. Пропонують проводити обов'язкову реєстрацію платників податків, у яких річний дохід перевищує 2 млн гривень. Кількість платників податків ПДВ зменшиться з 234,1 тис. до 210,3 тис. за рахунок установлення порогу реєстрації у 2 млн гривень.
Альтернативний проект податкової реформи, запропонований депутатами, передбачає зменшення всіх основних податків: ПДВ - до 15%, ПДФО - до 10%, ЄСВ - до 20%.
Проект Мінфіну також передбачає скорочення груп спрощенців із чотирьох до трьох.
Першу групу перетворять на групу А зі збереженням граничного річного обороту в 300 тис. гривень. Для цієї групи вводиться обов'язкове використання реєстраторів розрахункових операцій (РРО, касові апарати) через 3 роки.
Друга і третя групи з граничними оборотами відповідно 1,5 млн гривень і 20 млн гривень будуть об'єднані в одну групу Б з оборотом до 2 млн гривень, але збереженням права працювати з юридичними особами. Обов'язкове використання РРО вводиться з 1 січня 2016 року для тих платників, які, відповідно до чинної системи, належать до другої групи. Для інших платників використання РРО заплановано ввести з липня 2016 року.
Обмеження на види діяльності для групи Б: підакцизна продукція, фінансові послуги, гральний бізнес.
Четверту групу для сільгоспвиробників перетворять на групу С з оборотом до 2 млн гривень.