Міністерство фінансів України розробляє проект змін до податкового кодексу, який дозволятиме звільнити платників від штрафних санкцій за несвоєчасне оформлення податкових накладних, виписаних з 1 до 15 червня 2017 року через кібератаки 27 червня. Про це йдеться у повідомленні прес-служби міністерства за підсумками зустрічі міністра Олександра Данилюка з ЄБА в Києві в понеділок, 3 липня.
«За несвоєчасну реєстрацію податкових накладних передбачено штрафні санкції. Ми розуміємо, що у разі, якщо така реєстрація не відбулася через вірус, провини платника в цьому немає», - зазначається в повідомленні.
У відомстві констатували, що чинний Податковий кодекс не передбачає норм, які б звільняли від відповідальності платника податку у такому випадку. У міністерстві також поінформували, що законопроект може бути винесений на парламентський комітет вже у вівторок, 4 липня, для швидкого ухвалення його у Раді. Він передбачатиме можливість реєстрації «протермінованих» через вірус податкових накладних з деяким запізненням.
Згідно з повідомленням, до ухвалення цього законопроекту міністерство радить платникам податків використати ст. 101 Податкового кодексу, що містить механізм списання безнадійного податкового боргу за рішенням керівника або заступника (уповноваженої особи) податкового органу. «Під таким боргом, зокрема, мається на увазі борг, що виник через форс-мажорні обставини», - пояснили у Мінфіні.
Щоб скористатися цим механізмом, компаніям слід підтвердити форс-мажор у Торгово-промисловій палаті (ТПП) та зареєструвати відповідне кримінальне провадження в департаменті кіберполіції.
Як повідомлялося, вірус, який поширився 27 червня унаслідок кібератаки, найбільш відчутно позначився на можливості компаній виконувати свої обов'язки платників податків. За інформацією Міністерства, особливо відчутною та масовою виявилася проблема реєстрації податкових накладних, виписаних з 1 до 15 червня, термін реєстрації яких закінчився 30 червня.
Також ZAXID.NET інформував, що ТПП України готова визнати кібератаку форс-мажором за наявності довідки від поліції. До підприємств, які доведуть, що стали жертвами вірусу, штрафні санкції ДФС не застосовуватимуться.