Міністерство фінансів України заявляє, що уряд не має наміру повертатися до розгляду законопроекту «Про фінансову систему України в особливий період», який, у випадку запровадження воєнного стану або критичної ситуації з виконанням держбюджету дозволив би проводити «тимчасову націоналізацію» вкладів громадян у банках.
Про це повідомляє прес-служба Мінфіну.
«Справді, Міністерство фінансів України в минулому році працювало над підготовкою проекту Закону «Про фінансову систему України в особливий період», про який йдеться в статті журналістів. Проте рішенням Кабінету Міністрів України цей проект було відхилено, і уряд не має наміру повертатися до розгляду цього, відхиленого, законопроекту», – заначили у міністерстві.
У відомстві також додали, що економічна ситуація в Україні «складна, але керована».
«Уряд здійснює кроки щодо розширення податкової бази, боротьби з ухиленням від податків, зокрема через офшори та трансфертне ціноутворення, та щодо виведення економіки з тіні. На базі цих реформ, а також чинної програми реформ, наразі Уряд України завершує переговори з Міжнародним Валютним Фондом щодо нової, середньострокової програми підтримки її економіки», – наголосили у Мінфіні.
Інформацію про те, що в уряді готується закон про залучення в держбюджет банківських вкладів громадян розповсюдила газета «Дзеркало тижня. Україна». Згідно з інформацією видання, в уряді спершу планували залучати в держбюджет практично усі банківські вклади, але згодом «суспільний больовий поріг» збільшили до понад 200 тисяч гривень. В обмін на це, населення мало би отримати цінні папери під держгарантії.