Мінфін виявив 98,8 тис. «переселенців», які ніколи не перетинали лінію розмежування на Донбасі

15:59, 2 червня 2016

Під час перевірки законності нарахування соціальних виплат внутрішньо переміщеним особам (ВПО) виявлені 98,8 тис. осіб, які жодного разу не перетинали лінію розмежування, а також «мертві душі». Про це повідомив начальник управління верифікації та моніторингу виплат Міністерства фінансів України Андрій Рязанцев, пише «Інтерфакс-Україна».

«Виникає багато питань на тему того, чи надходять дійсно виплати до людей, які їх потребують», - сказав Рязанцев.

Він повідомив, що Мінфін надав Міністерству соціальної політики рекомендації щодо того, як перевіряти достовірність виплат і в разі виявлення порушень - їх припинення.

За словами Рязанцева, починаючи з липня 2014 року, коли з'явилася група «внутрішньо переміщені особи», всього у вигляді пенсій і соцдопомоги було виплачено 41,8 млрд гривень. Зокрема, 1,9 млрд гривень щомісячно перераховується з Пенсійного фонду на пенсії внутрішньо переміщеним особам.

За його словами, перевіривши 152 тис. осіб на предмет перетинання ними лінії розмежування, Мінфін встановив, що 98,8 тис. з них ніколи не перетинали лінію зіткнення, а 31,2 тис. осіб останні 4 роки до початку конфлікту отримували соцвиплати на підконтрольних Україні територіях.

Також, в списках осіб є люди, яких вже немає серед живих. Крім того, 4,8 тис. осіб з моменту відкриття рахунків для отримання допомоги на підконтрольній Україні території там не були присутні ніколи.

«Тобто факт подання ними документів і отримання саме ними виплат також може викликати сумнів», - зазначив він.

Нагадаємо, колишній міністр фінансів Наталія Яресько 1 березня повідомляла, що під час проведення пілотного проекту з перевірки соцвиплат було знайдено 1,8 тис. осіб, які отримували соцвиплати як переселенці з паспортами, в яких було вказано, що їм від 100 до 120 років.

Нагадаємо, Міністерство соціальної політики за останні місяці призупинило виплати 150 тис. фальшивим вимушеним переселенцям, які насправді не переїжджали на постійне місце проживання з неконтрольованої на контрольовану Україною територію.

В СБУ стверджують, що із 1,3 млн вимушених переселенців понад 60% фактично постійно проживають на окупованих територіях Донбасу і не повинні отримувати пенсії і соцвиплати.