Мінімальна вартість базового набору для першокласника становить 534 грн

14:24, 21 серпня 2015

За приблизними оцінками, середньоринкова вартість «шкільного набору», купленого на шкільних базарах, цього року становить 3-3,5 тисячі гривень. Але для батьків, що бажають зекономити, альтернативою шкільним базарам можуть стати інтернет-магазини та приватні оголошення. Адже ціни там втричі менші.

Наприклад, за підрахунками найбільшого українського ресурсу інтернет-оголошень OLX.ua, на те, щоб підготуватись до першого вересня, батьки можуть витратити від 534 до 974 грн. Це стосується оголошень, які були розміщені у Львові та Львівській області. В цю вартість включено шкільну форму, форму для фізкультури, взуття, рюкзак, канцелярські товари та зошити. Щоправда, доведеться купувати вживані речі.

Шкільна форма є найдорожчою покупкою. Зазвичай це є штани та піджак для хлопчика, спідниця або сарафан і піджак для дівчинки. Також необхідно мінімум дві сорочки чи блузки та пара легких туфель. Залежно від матеріалу й стану, ціна на костюми для хлопчиків стартує від 200 грн. Що цікаво, вона є однаковою як для вживаних, так і для нових речей. Шкільну форму для дівчинки можна знайти за ціною від 40 грн, але така ціна стосується лише вживаного одягу.

Нові туфлі для хлопчика коштуватимуть від 150 грн, для дівчинки втричі дешевше — від 50 грн. Кросівки в хорошому стані можуть коштувати від 75 грн і вище, але в порівнянні з новими, різниця незначна. Так, наприклад, для дівчинки можна придбати нову пару від 95 грн.

Спортивний костюм для дівчинки у хорошому стані коштуватиме 120 грн, для хлопчика можна знайти новий комплект за 60 грн.

Ціни на рюкзаки – з ортопедичною спинкою та світловідбиваючими елементами – починаються від 80 грн. Базовий канцелярський набір для першокласника (20 зошитів на 12 аркушів, три кулькових ручки, три простих олівці) обійдеться в суму від 49 грн.

У підсумку, базовий шкільнй набір для хлопчика у хорошому вживаному стані коштуватиме від 565 гривень і 929 гривень — за нові речі; для дівчинки — від 534 і 974 гривень відповідно.

За словами батьків, збираючи дітей до школи дійсно можна суттєво зекономити і вкластись не в 3 тис. грн, а в одну. Щоправда, на пошуки всіх необхідних рецей за найнижчою ціною доведеться витратити чимало часу.

Зазначимо, що середня заробітна плата на Львівщині за перше півріччя 2015 року становила близько 3343 гривень (за даними Держкомстату).