Міністерку освіти України Лілію Гриневич не впустили 21 червня до львівської школи №7, де нібито мала відбутись зустріч із педагогами щодо впровадження освітньої реформи. Натомість у Львівській міськраді стверджують, що Гриневич, яка сама балотується до парламенту по списку «Української стратегії Гройсмана», мала намір привезти на зустріч одного з кандидатів-мажоритарників по цьому округу і не погоджувала зустріч із мерією.
«Мене як Міністра освіти і науки вперше чиновниця від освіти міста Львова не пустила у школу поговорити з тренерами Нової української школи та перевірити впровадження реформи. Чиновниця з управління освіти вимагала написати листа та отримати дозвіл міського голови, – написала 21 червня Лілія Гриневич у Facebook. – Особливо неприємно те, що це школа, в якій я була вчителем біології. Я все одно зустрінусь із педагогами. Вони самі прийдуть на зустріч на іншому майданчику, хоча з огляду на логістику візиту це буде не зручно».
Начальниця управління освіти Львівської міськради Зоряна Довганик стверджує, що зустріч з педагогами цієї школи не погоджували з львівською мерією і її хотіли провести з метою передвиборчої агітації.
«Стосовно цього візиту ані Львівська міськрада, ані управління освіти жодної інформації не отримували. Із адміністрацією школи безпосередньо спілкувалися помічник пані міністерки і директорка департаменту освіти Львівської ОДА (Любомира Мандзій) Також ішлося про те, що до зустрічі буде долучений один із кандидатів у народні депутати. Директорка департаменту освіти ЛОДА також спілкувалась безпосередньо з директоркою школи і проігнорувала міське управління освіти. Тому директорка їм відмовила і порадила звернутись до управління освіти ЛМР, але до нас звернень так і не надходило», – сказала Зоряна Довганик ZAXID.NET.
Зоряна Довганик відмовилась повідомити, про якого саме кандидата у нардепи йдеться. Але ZAXID.NET з власних джерел вдалось дізнатись, що це Микола Княжицький, який балотується у 116-му мажоритарному виборчому окрузі від партії «Європейська солідарність». Школа, про яку йдеться, належить до 118-го округу. Княжицький підтвердив ZAXID.NET, що мав намір заїхати до школи на цю зустріч, але відкинув припущення у незаконній агітації.
«По-перше, я ще не зареєстрований офіційно як кандидат у депутати, по-друге, у цій школі працює моя мама, я часто туди заїжджаю. Чи мали бути на тій зустрічі педагоги з інших шкіл - не знаю, бо я не організовував цю зустріч», – сказав ZAXID.NET Микола Княжицький.
Директорка школи №7 Світлана Конькова сказала ZAXID.NET, що до зустрічі мали долучити не лише колектив школи №7, а й вчителів інших львівських шкіл. Отримати оперативний коментар Лілії Гриневич не вдалося.
P.S. На скандал уже відреагував мер Львова Андрій Садовий, який пообіцяв провести службове розслідування з цього приводу. «Підійшли до питання надто формально, я б сказав», – зауважив Садовий.
***
Законом про державну службу передбачено, що держслужбовці на час передвиборчої кампанії повинні брати відпустку, якщо вони балотуються. Однак у січні 2016 року Верховна Рада внесла зміни до цього закону, за якими міністри та їх заступники не вважаються держслужбовцями.
Додамо, що сама Лілія Гриневич також є кандидаткою у депутати – вона балотується у списку «Української стратегії Гройсмана» (№4) на дострокових парламентських виборах, що відбудуться 21 липня. У 1988-1992 роках Лілія Гриневич викладала біологію у львівській школі №7, а у 1993 році стала заступницею директора цієї школи. У 2002-му році переїхала до Києва. У 2012 році стала депутаткою Верховної Ради від партії «Батьківщина», у 2014 році знову потрапила до парламенту за списком «Народного фронту». У 2016 році після відставки уряду Яценюка увійшла до складу уряду Гройсмана як міністерка освіти і науки.