Питання відновлення мовлення патріотичних українських ефірних каналів на захопленій терористами території – це питання номер один для новоствореного Міністерства інформаційної політики (МІП).
Про це в неділю, 7 грудня, написав на своїй сторінці у Facebook нардеп Антон Геращенко.
«Мінінформ працюватиме над створенням технічної можливості для супутникового мовлення на Крим, Російську Федерацію і весь світ, доносячи правду про події в Україні», - наголошується у повідомленні.
Окрім того пріоритетним завданням новоствореного міністерства також буде вирішення питання координації та організації пропаганди і контрпропаганди в російському сегменті мережі Інтернет.
Між тим, голова МІП Юрій Стець відвідав Донецьку область, де ознайомився з технічним станом ретрансляторів телевізійного та радіосигналів в зоні АТО.
Як зазначив Геращенко, на всіх діючих телевежах уздовж умовної кордону з окупованим Донбасом планується встановлення потужних теле- і радіоантен, які забезпечать мовлення в бік великих населених пунктів Донецької та Луганської області.
«Там, де вишок немає, їх треба буде побудувати у стислі терміни або пристосувати для цього висотні споруди – димові труби тощо. Ці ретранслятори будуть надані у розпорядження українських патріотичних теле-, радіоорганізацій, які хочуть давати сигнал в на захоплених територіях в зоні АТО» , - зазначив він і додав, що ці об'єкти будуть під постійною загрозою терористичних актів і тому МВС забезпечить цим об'єктам підвищений захист та охорону.
Нагадаємо, влітку інформаційна радіостанція «Радіо 24» відновила мовлення на міста, розташовані у зоні проведення антитерористичної операції, зокрема у Донецьку, Горлівці та Луганську.
Наразі це чи не єдина українська радіостанція, яка мовить на окупованих територіях. Мовлення здійснюється з території, що контролюється українськими військовими і за їхньої безпосередньої підтримки.
Попри перешкоди «Радіо 24» донеччани і луганчани можуть почути на ультракоротких хвилях 96,5 FM (Донецьк) і 107.9 FM (Луганськ).