Від 14 жовтня в Україні дзвоном пам’яті поіменно згадуватимуть загиблих вояків

Міністерство оборони започатковує новий церемоніал вшанування полеглих воїнів

16:09, 12 жовтня 2018

На Покрову Україна започаткує скорботну церемонію – щодня поіменно згадувати загиблих воїнів дзвоном пам’яті в Міноборони.

Як повідомляє «Новинарня», 14 жовтня на території Міністерства оборони України вперше «заговорить» Дзвін пам’яті. Щодня він буде згадувати військових Збройних сил України, які загинули за роки Незалежності та є бойовими втратами.

Зазначається, що кожен удар буде за одного загиблого, а тужливий подзвін чутимуть за кілька кілометрів. «Це буде кожного дня. І в будні, і у вихідні. І у звичайнісінькі дні, і в найсвятковіші. Щодня дзвін згадуватиме загиблих військових за всі роки. 14 жовтня – один, 15 жовтня – п’ять, 16 жовтня – сім, 17 жовтня – п’ять…», – пояснив помічник міністра оборони Юрій Бірюков.

«Будуть дні, коли плач цього дзвону рватиме нас довгі десятки хвилин – майже 40 хвилин без упину. А будуть щасливі дні, коли він мовчатиме. І ми молитимемось, щоб він завжди мовчав у цей день», – додав він.

«Тихих» днів наразі всього 32 на рік, а днів подзвону – 333.

Дзвін є частиною меморіальної Зали пам’яті загиблих військових, будівництво якої добігає кінця на подвір’ї Міністерства оборони на Повітрофлотському проспекті. Ідея створення Зали пам’яті належить міністру оборони Степанові Полтораку, він побачив аналогічну споруду під час візиту до Канади у квітні 2017 року.

Канадський Меморіал миру розташований у будівлі парламенту в столиці країни Оттаві. Там міністр оборони побачив не просто приміщення для вшанування пам’яті загиблих військовослужбовців, а функціональну споруду, де щодня згадують своїх полеглих героїв та проводять офіційні заходи.

Кілька ідей з канадського меморіалу було запозичено для української зали – наприклад, Книгу пам’яті, сторінки якої перегортають щодня.

Через кольоровий вітраж у формі знаку ЗСУ – козацького хреста з тризубом, виконаного за технологією відомого американського дизайнера Луїса Тіффані, всередину зали пам’яті падатиме світло, а стіни споруди будуть своєрідним мартирологом – на табличках викарбують імена загиблих українських воїнів.

Будівництво Зали пам'яті, фото Юрія Бірюкова

Повідомляється, що на меморіалі вшанують полеглих не тільки під час війни на Донбасі, а й у миротворчих місіях, відлік яких почали з 1992 року. Щодня Книгу пам’яті розгортатимуть на сторінці з певною датою, де зазначено прізвища військових, які загинули цього дня в різні роки. Наразі в Книзі чистими є 32 розвороти.