У четвер, 13 жовтня, міністр екології та природних ресурсів України Остап Семерак представив проект Концепції реформування системи природоохоронного контролю, якою передбачена ліквідація Держекоінспекції та створення нового природоохоронного органу. Про це повідомили у прес-службі Мінекології.
Міністр зазначив, що сьогоднішня Держекоінспекція це – пострадянська структура з корупційною вертикаллю, яка працює не на захист природного навколишнього середовища.
«Головна моя претензія до роботи Держекоінспекції в тому, що філософія структури – не стояти на засадах охорони навколишнього середовища, не домагатися зміни охорони середовища, а сприяти та потакати багаторічному укоріненню корупційних схем. Нинішні методи роботи – це тиск на підприємців, відсутність реального громадського контролю, низька ефективність у реалізації своїх повноважень та закритість інформації про результати еко-контролю», – зазначив Остап Семерак.
Міністр повідомив, що нова концепція передбачає перетворення Держекоінспекції із карально-контролюючого органу на природоохоронний.
«Це має бути єдиний інтегрований орган екологічного моніторингу та нагляду – Державна природоохоронна служба України. Зокрема, ми плануємо створити 10 міжрегіональних територіальних підрозділів служби замість 28 існуючих обласних управлінь ДЕІ. Нові територіальні підрозділи формуватимуться за принципом еколого-ресурсних та еколого-техногенних округів, що дасть можливість отримати цілісну картинну, до прикладу, Карпатського регіону», – зазначив Остап Семерак.
Крім цього міністерство екології та природних ресурсів має намір запровадити в Україні посади екологічного шерифа.
«Звісно, ми не відмовляємо від запровадження посади екологічного шерифа. Ми пропонуємо, щоб його обирали місцеві громади на сесіях сільських та міських рад», – написав Остап Семерак на своїй сторінці у Facebook.
За його словами, Мінекології забезпечить їхнє навчання та сертифікацію.
«При цьому вони були б наділені повноваженнями як і інспектори нової Служби природоохоронного контролю», – зазначив міністр.
Нагадаємо, ліквідацію Держекоінспекції через її неефективність міністерство анонсувало ще у серпні.