Міністр екології Семерак заявив про спротив «сміттєвого лоббі» у ВРУ

19:52, 16 грудня 2016

Міністр екології та природних ресурсів України Остап Семерак хоче збільшити наступного року відповідальність за неналежне поводження з відходами, але заявляє про спротив у Верховній Раді і тиск через ЗМІ. Про це він сказав в ефірі «Радіо Свобода».

«Ми повинні підняти відповідальність за неналежну поведінку зі сміттям. Сьогодні штрафи, передбачені українськими законами за неправильне поводження зі сміттям, коливаються від 34 до 1800 гривень. Інколи бланк коштує дорожче, ніж штраф, виписаний на ньому. Але ми відчуваємо протидію у парламенті, де є сміттєве лобі, яке хоче іншим чином розвивати цю історію», – розповів Семерак.

Міністр пообіцяв, що наступний рік стане роком обговорення екологічного законодавства для зміни щодо поводження і переробки сміття.

«Це сіра економіка, і ця сіра економіка має великі доходи. Ці великі тіньові доходи деякі люди захочуть зберегти, і вони будуть вживати заходів. Я вже відчуваю певний тиск… Але ми стоїмо на правильній дорозі, ми повинні упорядкувати ринок не тільки твердих побутових відходів, а й всіх, в тому числі небезпечних», – додав Семерак.

За даними міністра, в Україні нараховується 30 тис. сміттєзвалищ, але лише близько 6 тис. з них мають спеціальні документи і місцева влада має точні координати цих звалищ, розуміє, яке сміття на них є. Крім того, як стверджує Семерак, в Україні ще з часів СРСР зберігається понад 8 тис. тонн старих агрохімікатів, цей небезпечний спадок часто зберігаються у непристосованих приміщеннях, забруднюючи навколишнє середовище.

Раніше міністр екології повідомив, що в Україні за 3 місяці ліквідували 17% стихійних сміттєзвалищ, про які повідомили громадяни. Найактивніше це відбувалося у Миколаївській, Донецькій, Київській, Харківській, Вінницькій і Дніпропетровській областях.