Міністр охорони навколишнього природного середовища України Георгій Філіпчук занепокоєний стихійною забудовою в західних областях. Про це міністр повідомив на виїзному засіданні колегії Мінприроди України, на якому йшлося про наслідки повені, що сталася у Вінницькій, Закарпатській, Івано-Франківській, Львівській, Тернопільській та Чернівецькій областях.
На думку міністра, саме стихійна забудова несе загрозу для життя людей і тому необхідно негайно "…створити організаційно-правові підходи" для вирішення цієї проблеми. Також, каже Георгій Філіпчук, необхідно створити і забезпечити ефективне функціонування структури, які будуть адекватно реагувати на техногенні ситуації.
Наразі, в Україні налічується 5 тисяч зсувів, які увійшли в єдиний кадастр. Всіх їх моніторять та відповідно прогнозують активізацію цих процесів. За участі міністерства створено 17 груп, які на місцях вивчають можливість проживання та необхідність відселення людей.
Робочі групи фахівців обстежили 413 населених пунктів і зробили 279 висновків відносно техногенних процесів. Згідно них, на Західній Україні 45 будинків визначені такими, що не придатні для життя людей, з них 18 знаходяться на Прикарпатті. 495 будинків мають пошкодження і потребують ремонту. Також фахівці профільного міністерства обстежили 106 водозаборів. На Прикарпатті пошкоджено 13 водозаборів, що є найбільшим показником в Україні. Наразі, фахівці міністерства стверджують, що активізація зсувів розпочнеться після весняної повені.