Міністр фінансів України Наталія Яресько заявила, що якщо раптом в Україні буде оголошений дефолт, то на український народ він не вплине, а лише негативно позначиться на можливостях України виходити на міжнародні ринки запозичень.
Про це вона заявила в інтерв'ю «Дзеркалу тижня».
«Чесно кажучи, на український народ він не матиме жодного впливу. Закон про призупинення платежів, який приймуть у випадку дефолту, буде мати лише один вплив - валюта залишатиметься в країні, і тиск на платіжний баланс знизиться. Для народу це не негатив, це не вплине на його життя. Зрозуміло, що дефолт негативно позначиться на можливостях України виходити на міжнародні ринки запозичень, але у нас цієї можливості і так немає сьогодні, без дефолту, через складну фінансову ситуацію, значну кількість вже існуючих боргів і війну», - повідомила Яресько.
Вона запевнила, що дефолт не приведе до нових витків девальвації, тому що тиск на валютному ринку зменшиться «адже ми не будемо витрачати валюту на виплати по наших кредитах», - повідомила міністр фінансів.
Яресько пояснила, що негативний ефект дефолту відчуватимуть лише комерційні підприємства, «які зараз можуть впоратися і мають можливість виходити на зовнішні ринки запозичень. Звичайно, для них відсоткові ставки підвищаться. Але таких компаній в Україні, на жаль, дуже мало. Зараз багато приватних компаній вже провели реструктуризацію своїх зовнішніх зобов'язань».
Не буде на її думку і судових позовів та арештів майна, оскільки механізм захисту активів чітко прописаний в законі про мораторій. За її словами, за межами України такого майна просто немає.
«Ну не маємо ми багатств за кордоном! Не скажу, що зовсім, але зарубіжних активів у нас дуже мало. Звичайно, я не можу сказати, що ризиків не існує, вони є, і ми готуємося до всього. Але це не означає, що я хочу дефолту. Навпаки, хочу довести переговори до кінця», - пояснила Яресько свою позицію щодо переговорів з МВФ.
Вона також висловила впевненість, що МВФ буде продовжувати підтримувати Україну, оскільки фонд побачить, що Україна заощадила $15,3 млрд і досягає інших цілей реструктуризації боргу.
«Про наступний транш у $1,7 млрд - переконана, що ми його отримаємо десь у липні, після виконання трьох обов'язкових умов. Це зараз вже залежить від коаліції», - підкреслила Яресько.
Як повідомлялося, Наталія Яресько вважає, що до призначення дати ради директорів з питання про можливість виділення другого траншу за програмою EFF українській стороні необхідно вжити певних заходів, у тому числі - провести ряд законів через Верховну раду.