Міністр фінансів України Наталія Яресько сьогодні, 26 червня, під час робочого візиту на Львівщину запевнила, що дефолту в Україні не буде.
За її словами, інформація, яку поширили ЗМІ, є неправдивою. Яресько наголосила, що не казала, що у липні в Україні буде дефолт. Натомість, запевнила: наступного тижня у вівторок, в останній день червня, у неї запланована зустріч із українськими кредиторами і вона сподівається, що все пройде позитивно.
Втім, урядовець не відкидає - деякі зовнішні кредити будуть призупинені, але тимчасово, аби довести до кінця реструктуризацію боргу.
«Це ніяк не впливає на нашу українську банківську систему, тому що ці зовнішні борги не лежать на балансах наших банків. Це абсолютно недотично до балансів, це не так, як в інших країнах. У нас обмежений периметр цієї реструктуризації», - пояснила міністр фінансів України.
Також урядовець попросила не порівнювати Україну із Грецією, адже, за її словами, Україна є хорошим боржником і виконує свої зобов'язання перед кредиторами та втілює реформи навіть у нинішній ситуації, коли 5% ВВП виділяє на війну.
«Треба зазначити, що населення Греції вчетверо менше, ніж в Україні, а боргів в десятки разів більше. Греція напозичала від світових інституцій за останні роки $300 млрд, а ми, слава Богу, лише $25 млрд», - закцентувала урядовець.
Зі слів Яресько, розраховуючись із боргами, Україна одночасно веде перемовини про заміну дорогих короткотермінових кредитів на дешевші довгострокові, замість 8% комісійних за ними буде сплачуватися лише 3%.
Нагадаємо, 25 червня міністр фінансів Наталія Яресько після зустрічі міністрів з представниками Американської торговельної палати та Європейської бізнес асоціації заявила, що у кінці липня Україна може оголосити дефолт.
«Теоретично можливо», – сказала вона у відповідь на питання журналістів, чи Україна може оголосити дефолт в кінці липня у зв'язку з необхідністю виплати чергового купона $120 млн за єврооблігаціями 24 липня.
Яресько нагадала, що Верховна Рада прийняла закон про мораторій на виплату зовнішніх боргів приватним кредиторам.
Як відомо, раніше Bloomberg з посиланням на висновок інвестиційної компанії Goldman Sachs повідомило, що Україна не зможе здійснити наступний платіж за кредитом 24 липня і буде змушена оголосити дефолт.
Згідно з інформацією видання, кредитори після трьох місяців переговорів не погоджуються на умови України щодо реструктуризації боргу.