Новопризначений міністр фінансів Олександр Данилюк відкинув звинувачення в тому, що він має офшорні компанії за кордоном і заявив, що готовий до розгляду питання про його відставку. Про це він сказав під час «години запитань до уряду» у Верховній Раді у п’ятницю, 15 лютого, відповідаючи на закиди лідера фракції Радикальної партії Олега Ляшка.
Ляшко звинуватив Данилюка в тому, що він нібито володіє двома офшорними компаніями, які не задекларував, як і прибутку від них, і зажадав від міністра подати у відставку на час розслідування цих звинувачень Національним антикорупційним бюро.
У свою чергу міністр фінансів зазначив, що в бізнесі працював більшу частину свого життя, в тому числі за кордоном, але зазначені компанії – не офшори і з 2010 року він не займається підприємницькою діяльністю.
«Я не є корупціонером. За весь час перебування на держслужбі я не брав хабарі, брав активну участь в розробці антикорупційного законодавства та електронного декларування. У мене немає офшорів, ви їх просто не знайдете», – сказав Данилюк.
За словами міністра, якщо парламент хоче поставити на голосування питання про його відставку, то він підтримає такий підхід.
Раніше на своїй сторінці у Facebook Данилюк пояснив, що довгий час жив і працював у Великобританії, зокрема, понад 3 роки був генеральним директором інвестиційної компанії Rurik Investment Group.
За словами міністра, коли в кінці 2010 року він переїхав до України, то написав заяву про складання повноважень керівника компанії і продаж відповідної частки в ній, і з тих пір не займався справами компанії і не отримував від неї доходу. Він додав, що компанія з тих пір не вела бізнес-активності, а почала реструктуризацію з метою оптимізації витрат.
«Що стосується CEE Investment & Advisory LLP, то там я є не директором, а партнером. Доходи від партнерства - 11152 фунтів - вказані в моїй декларації за 2015 рік, це не доходи від підприємницької діяльності. Це гроші, отримані від реструктуризації Rurik Investment Group, якою займалася CEE Investment & Advisory LLP. Я не брав участі в цих процесах, а отримував пасивний дохід як партнер», – зазначив Данилюк.
«Уся моя бізнес-діяльність у Великобританії здійснювалася прозоро, у строгій відповідності до законодавства цієї країни. Компанії, не були офшорними, а зареєстрованими у Великобританії. Усі податки (а вони там досить високі) сплачувалися у повному обсязі», – додав він.
Також він опублікував документи на підтвердження своєї позиції.