Міністр пообіцяв не залишати без роботи звільнених працівників РАЦСів

17:04, 15 липня 2016

Уже наступного року місцеві органи влади і приватні реєстратори зможуть перейняти функції щодо реєстрації шлюбів, заявив міністр юстиції України Павло Петренко під час брифінгу в Києві у п’ятницю, 15 липня.

«Наша ідея, яку ми зараз спільно відпрацьовуємо з депутатами парламенту щодо того, аби радянські РАЦСи зникли і з’явилися центри реєстрації з надання такого роду сервісів. Необхідний комплексний закон у парламенті, як це було минулого року у частині реєстрації бізнесу і нерухомості: потрібно було 8 місяців роботи з парламентом, щоб та реформа була завершена. Ми розраховуємо, що до кінця осені парламент прийме комплексний закон, який введе реформу реєстрації актів цивільного стану і з наступного року місцеві органи влади, нотаріуси і, можливо, приватні реєстратори зможуть прийняти функції щодо реєстрації шлюбу, народження, встановлення факту смерті, тобто весь комплекс тих реєстраційних дій, які зараз роблять РАЦСи у системі Міністерства юстиції», – сказав міністр, якого цитує Укрінформ.

Так, за словами Петренка, у молодят, які хочуть одружитися, буде можливість обрати той сервіс, який буде найбільш якісним і швидким. «Якщо ти бажаєш провести процедуру одруження вдома чи десь у якомусь нестандартному місці за містом, ти можеш запросити нотаріуса, який проведе реєстрацію, тим паче ми відмовилися від радянських штампів у паспорті, тож нотаріус внесе цю інформацію до єдиного реєстру, до якого у нього буде доступ», – зауважив він.

Що стосується працівників нинішніх РАЦСів, то вони «знайдуть своє місце у системі місцевих органів влади з більшою зарплатою і з більшою мотивацією». «Тому що ми на рівні закону передбачимо оплату винагороди тим реєстраторам, які виконують офіційні церемонії. А зараз ми змушені мотивувати наших працівників через премії та систему надбавок, а це неправильно», – наголосив міністр.

Петренко також поінформував, що наразі в Україні функціонує близько 500 РАГСів, а кількість центрів з реєстрації шлюбів сягатиме близько 700-800. «Плюс 7 тис. нотаріусів, які отримають частину функцій з реєстрації», – наголосив міністр.

Нагадаємо, що завдяки рішенню уряду в шести українських містах з’явиться можливість зареєструвати шлюб упродовж доби з моменту подачі заявки.