Міністр соціальної політики презентував нову формулу розрахунку пенсій

16:39, 12 червня 2017

Пенсійна реформа передбачає перерахування розміру пенсій для українців з урахуванням середньої зарплати за останні три роки. Про це в ефірі «5 каналу» заявив міністр соціальної політики Андрій Рева.

Він зазначив, що першим кроком у цій справі стане диференціація пенсій, тобто її осучаснення, яке востаннє проводилося у 2012 році. За його словами, під час цього процесу потрібно взяти середню зарплату за останні три роки і перерахувати базовий розмір пенсії.

«У 2012 році знову ж таки пенсіонерів обманули і порахували за рівнем 2008 року. От уявіть собі, сьогоднішні пенсіонери йдуть на пенсію і їм йде розрахунок з 3764 грн середньою по Україні, а у всіх інших, які раніше вийшли на пенсію до 2012 року, у них – з 1197 грн., тобто у три рази менше», — пояснив Рева.

Таким чином, якщо здійснити перерахунок, виходячи з середньої заробітної плати, що зараз становить 3764 гривень, то всіх пенсіонерів вдасться привести до єдиного показника.

«Це виставить диференціацію, це не значить, що всі отримають по 100 грн. Мова йде про те, що хтось отримає 100 грн, хтось 200 грн, хтось отримає тисячу гривень. Це буде залежати від двох показників – страхового стажу та заробітку», – наголосив Рева.

Міністр зазначив, що в разі реалізації заходів з осучаснення пенсій, розмір пенсії кожного українця розраховуватиметься за наступною формулою: розмір пенсії = Сз * Ікз * Кс; де Сз – розмір середньої зарплати в Україні за 3 роки перед зверненням за призначенням пенсії; Ікз – індивідуальний коефіцієнт зарплати (співвідношення розміру отримуваної зарплати по відношенню до середньої зарплати, з якої сплачувалися внески); Кс – коефіцієнт страхового стажу, який визначається як множник тривалості років стажу роботи особи на величину оцінки 1 року страхового стажу.

Уточнюється – щодо пенсіонерів, кому пенсія вже призначена – використовуватиметься показник середньої зарплати, який використовується для призначення пенсії в 2017 році – показник за останні 3 роки: 2014, 2015 та 2016-й.

До того ж, наразі величина оцінки одного року страхового стажу дорівнює 1,35, а з 1 січня 2018 року становитиме 1, при цьому в результаті зміни коефіцієнту жодних змін розміру пенсій в сторону зменшення не відбудеться.

Нагадаємо, 17 травня Кабмін схвалив законопроект про пенсійну реформу і направив його на розгляд Нацради реформ.

Меморандум між Україною та МВФ передбачає, що Верховна Рада повинна була до кінця квітня поточного року прийняти комплексну пенсійну реформу, яка набуде чинності з 1 січня 2018 року.

Як відомо, раніше Гройсман заявляв, що з 1 жовтня цього року після осучаснення пенсій 5 млн 620 тисяч українських пенсіонерів отримають до тисячі гривень додатково до своїх пенсій.