Міністр закордонних справ Нідерландів назвав українців «братнім народом»

19:56, 24 липня 2014

Президент України Петро Порошенко провів зустріч з міністрами закордонних справ Нідерландів Францом Тіммермансом та Австралії Джулією Бішоп.

На зустрічі Україна та Нідерланди підписали Меморандум про порозуміння щодо розслідування обставин катастрофи літака «Малайзійських авіаліній» MH17, яка сталася в українському небі 17 липня, інформує прес-служба президента.

Згідно з Меморандумом, беручи до уваги той факт, що переважна більшість жертв катастрофи – громадяни Нідерландів, Україна, як країна, де відбулася подія, делегує розслідування катастрофи Нідерландам. Це закріплюється Угодою між Українським національним бюро з розслідування авіаційних подій та інцидентів з цивільними повітряними суднами та відповідним агентством Нідерландів.

Нідерланди координуватимуть розслідування усіх обставин трагедії і будуть відповідальні за його проведення згідно з частиною 5 додатку 13 Чиказької конвенції. Нідерланди забезпечать участь інших зацікавлених сторін, зокрема, України, як країни де відбулася подія, Малайзії, як держави – власника повітряного судна, США, як держави – виробника літака і Міжнародної організації цивільної авіації ICAO.

Президент Петро Порошенко заявив, що українська сторона виконала всі свої зобов’язання та передала права проведення міжнародного розслідування на координацію Нідерландам.

«Це наш особливий гуманітарний жест, і ми впевнені в тому, що наша спільна співпраця дозволить встановити винних і притягнути їх до жорсткої відповідальності», – наголосив президент.

«Країни, в яких загинули жертви цієї жахливої катастрофи, розкидані по всьому світу. Саме тому ми маємо бути єдині, щоб забезпечити координацію дій для проведення ефективного розслідування і представлення світу його результатів», - додав він.

У свою чергу, міністр закордонних справ Нідерландів Франц Тіммерманс після підписання заявив: «Ми встановимо правосуддя. Після всього, що ми пережили, українці нам – братній народ».

А Міністр закордонних справ Австралії Джулія Бішоп нагадала, що Австралія засудила дії Росії, коли та порушила суверенітет і територіальну цілісність України.

«Наша країна вимагала поваги до міжнародних норм та належної поведінки країн. Ще 7 днів тому ми і уявити не могли наскільки будемо залучені до цієї ситуації», – заявила вона.

Як повідомляв ZAXID.NET, 17 липня терористи збили пасажирський літак «Боїнг-777» авіакомпанії Malaysia Airlines, який летів з Амстердама в Куала-Лумпур і летів на висоті 10100 м. На борту літака перебувало 298 осіб: 15 членів екіпажу і 283 пасажири. Усі вони загинули.

Серед загиблих є громадяни Нідерландів (192 людини, серед них людина з подвійним громадянством – США), Малайзії (44 людини, включаючи 15 членів екіпажу), Австралії (27 осіб), Індонезії (12 осіб), Великобританії (10 осіб, один мав подвійне громадянство – ПАР), Німеччини (чотири особи), Бельгії (чотири особи), Філіппін (три людини), Канади (одна особа), Нової Зеландії (одна людина).

Перед цим в РНБО повідомили, що у терористів з'явилися установки, які здатні збивати літаки на великих висотах.

Президент України Петро Порошенко назвав цей інцидент терактом.

У зв'язку з цим інцидентом, міжнародні авіакомпанії вирішили відмовитися від польотів над українською територією, а Європейська організація з безпеки аеронавігації (Євроконтроль) закрила повітряний простір східної частини України для польотів цивільної авіації.

Дані українських та американських спецслужб підтверджують, що терористи збили цей літак з озброєнь, які надійшли з Росії.

Терористи заявляли, що допустять комісію з розслідування падіння «Боїнга» до місця трагедії, якщо влада України зупинить проведення антитерористичної операції. Однак президент Росії Володимир Путін 21 липня попросив терористів не перешкоджати роботі комісії з розслідування цього інциденту. Після цього бойовики передали «чорні скриньки» збитого ними літака представникові Малайзії.

У понеділок, 21 липня, президент України Петро Порошенко наказав припинити АТО у радіусі 40 км від місця падіння літака.

Прем'єр-міністр Великої Британії Девід Кемерон повідомив, що бортові самописці малайзійського Boeing 777 на прохання Нідерландів розшифровуватимуть британські експерти.