Міністри оборони декількох країн ЄС виступили проти поставок зброї Україні

10:45, 6 лютого 2015

Міністри оборони декількох європейських країн виступили проти поставок зброї для української армії, що вказує на можливість розколу у трансатлантичних відносинах, якщо Вашингтон все ж вирішить постачати озброєння Україні, передає РБК з посиланням на «Голос Америки».

Відтак, міністр оборони Німеччини Урсула фон дер Лаєн заявила, що поява нової зброї в Україні не наблизить до вирішення конфлікту, і не покладе край стражданням населення.

Вона вважає, що ЄС повинен посилити економічний і політичний тиск на сепаратистів та Росію, «щоб знайти рішення за столом переговорів, а не на полі бою, а участь у потенційній ескалації – це не найкращий вихід».

Міністр оборони Нідерландів Яніні Геннис-Плассарт вважає, що більшість союзників, і зокрема її країна, «будуть наполягати на нелетальній підтримці України».

На її думку, політичний діалог – це єдиний спосіб подолати кризу.

Міністр оборони Італії Роберта Пінотті заявила, що Рим виступає проти поставок летальної зброї Україні.

«Нам потрібно знизити температуру кризи, а не підвищувати її», – сказала вона на на одній з прес-конференцій.

Міністр оборони Великобританії Майкл Феллон заявив, що Лондон «вивчить додаткові можливості в плані навчання і поставок обладнання, яке не є летальним».

Тільки міністр оборони Литви Юозас Олекас заявив, що його країна надала Україні «деякі елементи» військової допомоги, про яку просив Порошенко, але відмовився розголосити деталі.

Нагадаємо, 5 лютого президент України Петро Порошенко заявив під час зустрічі з президентом Франції Франсуа Олландом та канцлером ФРН Анґелою Меркель, що Європа демонструє єдність у підтримці України.

5 лютого Державний секретар США Джон Керрі на спільній прес-конференції з прем'єр-міністром України Арсенієм Яценюком в Києві повідомив, що президент США Барак Обама вивчає різні варіанти надання допомоги Україні, зокрема й оборонним озброєнням.

Також відомо, що група приблизно з 12 республіканців і демократів на чолі з сенатором-республіканцем Джоном Маккейном виступають за постачання Вашингтоном зброї Києву.