Мінкульт готує судові позови через каплицю УПЦ МП у Києві

07:32, 6 лютого 2018

Міністерство культури України заявило про незаконність каплиці УПЦ (МП), розташованої поруч з фундаментом пам’ятки національного значення Десятинної церкви, та пообіцяло подати позов. Про це повідомили у прес-службі відомства у понеділок, 5 лютого.

Саме через відсутність рішення суду міська влада не може розпорядитися про знесення скандального самобуду, через спробу підпалу якого суд взяв під варту двох архітекторів. Однак всі інші незаконні споруди з території Музею вирішили прибрати.

У Міністерстві будівлю назвали малою архітектурною формою, і заявили, що вона незаконно розміщена на території Національного музею історії України.

«Єдиним законним користувачем земельної ділянки станом на сьогодні є Національний музей історії України. Законні права НМІУ, як землекористувача, порушено протиправними діями релігійної громади УПЦ», – наголосили у відомстві.

Зазначається, що Музей є юридичною особою, тому він зможе виступити позивачем у суді.

Ділянка з самобудом, розташована за адресою по вул. Володимирській, 2 у Шевченківському районі міста, Фундамент, біля якого останнім часом проходять акції протесту, становить науковий інтерес. Сама Десятинна церква вважається першою кам'яною церквою Київської Русі.

Зазначимо, що релігійна установа спершу розмістила намет у 2000 році, а до 2005-го звела вже дерев’яну споруду, а потім і стаціонарну каплицю поруч з фундаментом Десятинної церкви.

Як повідомляв ZAXID.NET, 3 лютого на території Національного музею історії України зібралися учасники акції з вимогою знести каплицю УПЦ (МП), яку з порушенням законодавства звели біля фундаменту Десятинної церкви.

Пізніше активісти з націоналістичних організацій, які брали участь в акції, пішли. На території залишилися учасники АТО, активісти, блогери, архітектори та музиканти.

Раніше петиція з вимогою знести будівлю, яка належить УПЦ Московського патріархату, розташовану біля Десятинної церкви, зібрала необхідну кількість голосів для її розгляду. Міськрада має розглянути петицію протягом 90 днів.