Міністерство культури та інформаційної політики, Державна служба з етнополітики та свободи совісті (ДЕСС) разом з лідерами найбільших християнських Церков – ПЦУ, УГКЦ, РКЦ та УПЦ (МП) – виступили проти закриття релігійних та культурних установ під час карантину вихідного дня.
Як ідеться у їхній спільній заяві, опублікованій 10 листопада на сайті ДЕСС, доступ до храмів та інших священних місць потрібно зберегти, «адже фізичне здоров’я неможливе без душевного спокою та емоційного відпочинку».
«Для християн розпочинається особливий період ‒ Різдвяний піст, який є періодом усамітнення, просвітництва, доброчинності й турботи про іншого». Для віруючих це особливий період, що має багатовікові традиції. Одночасно країна, як і напередодні Великодня, перебуває в неординарній ситуації через неподолану пандемію», – зазначено у заяві.
Замість повного закриття релігійних та культурних установ Церкви та Мінкульт пропонують проводити богослужіння та мистецькі події з дотриманням карантинних вимог:
- використання масок та дезінфекторів;
- дотримання соціальної дистанції 1,5 м;
- заповненість місць для сидіння у приміщеннях (релігійних установ, театрів, кінотеатрів тощо) на 50%.
Як інформував ZAXID.NET, 5 листопада міністр охорони здоров’я Максим Степанов заявив, що уряд готується запровадити в Україні карантин вихідного дня. За його умовами, з опівночі суботи до опівночі понеділка в Україні працюватимуть лише продуктові магазини, аптеки (включно з ветеринарними), АЗС і транспорт, а розважальні події будуть заборонені.
Кабінет міністрів запровадив карантин вихідного дня на засіданні в середу, 11 листопада, він діятиме з 14 до 30 листопада. Крім того, уряд скасував поділ України на карантинні зони, тобто відмовився від адаптивного карантину. Таким чином, тепер по всій країні діятимуть єдині правила.